SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Menajeri de, hem G.Saray alternatifini değerlendirmek, hem de Chelsea'yi yeni sözleşmeye zorlamak için harekete geçti.

G.SARAY'ın değil, John Ter-ry'nin gönlü var! Son günlerde özellikle İngiliz basınında çıkan Terry'nin G.Saray'a transferi haberlerinin perde arkası netleşti. Chelsea kaptanı Terry'ye transfer teklifinin Galatasaray Yönetimi'nden gitmediği, İngiliz yıldızın kendisinin menajeri aracılığı ile bu yönde talepte bulunduğu öğrenildi. İşte Terry ve G.Saray arasındaki transfer hikayesinin perde arkası…

Chelsea'de 13 sezondur oynayan Terry'nin kontratı 2014 Haziran'da sona eriyor. Yıllardır formasını giydiği kulübünden yeni sözleşme bekleyen John Terry, bir girişim olmaması üzerine arayışlara başladı ve ‘B planı' için harekete geçti.

HIGHBURY'DE MENAJERİYLE TRANSFER ZİRVESİ

CHELSEA'de birlikte forma giydiği Drogba ile durumunu konuşan Terry, “G.Saray'a gelmek istiyorum. Kontratım sona eriyor” mesajı gönderdi. Terry'nin menajeri Paul Nicholis da olaya bu noktadan sonra girdi. Nicholis, hem oyuncusu için G.Saray'ı alternatif adresi olarak gündeme taşıdı, hem de eğer olursa Chelsea'nin bu sayede yeni sözleşme için hamle yapmasını sağlamak istedi. Nicholis, sonraki adımda, Mancini'nin G.Saray'a imza attığı günlerde sarı kırmızılı kulüple bağlantı kuran ve İngiltere'de yaşayan menajer Muzzi Özcan'la temasa geçti. Highbury'de görüşen ikilinin zirvesi medyaya sızdı.

GALATASARAY ‘TOK ALICI' KONUMUNDA

JOHN Terry'nin Türkiye'ye gelmek için istediği yıllık ücretin 4 milyon Euro olduğu ortaya çıktı. Özcan ve Nicholis zirvesinde Terry'nin menajerinin, futbolcunun kariyerine Drogba ile devam etmeye sıcak baktığını söylediği öğrenildi. Cimbom'un olaya bakışı ise farklı… Yönetim Terry hamlesinin iyi olacağının farkında ancak talebin İngiliz yıldızdan gelmesi nedeniyle ‘tok alıcı' konumunda. İndirim gerçekleşirse transfer bitebilir.

Chelsea'nin vazgeçilmezi

· Tam adı: John George Terry · Doğum tarihi: 7 Aralık 1980 · Doğum yeri: Londra · Uyruğu: İngiltere · Boyu: 1.87 m. · Mevkii: Defans · Kariyeri: Chelsea (1998-) N.Forest (2000, Kiralık) · Milli takım: İngiltere U-21, 9 maç (2000-2002), İngiltere, 78 maç, 6 gol (2003-2012)

‘BAĞIŞ YAPIYORUM' DEDi

TERRY, ırkçılık iddialarını, “Afrika'daki yardım kuruluşlarına bağış yapıyorum” diye yalanlasa da ceza almaktan kurtulamamıştı.

YASAK AŞK

Terry, 2010'da Chelsea'deki takım arkadaşı Wayne Bridge'in sevgilisi Vanessa Perroncel ile beraber olmuştu.

IRKÇILIK

John Terry şu an Antalyaspor'da oynayan Anton Ferdinand'a, QPR'dayken ırkçı ifade kullandığı için 4 maçtan men edilmişti.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:10:42,