SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uzmanlar ise yıldız oyuncunun iyileşmesi için bir ay geçmesi gerektiğini savundu.

Beşiktaş’ta geçtiğimiz sezon yaşanan sakatlık problemi, bu sezon da aynen devam ediyor. Siyah-beyazlı ekibe son kötü haber Manuel Fernandes’ten geldi.Siyah-beyazlı camiada oynadığı futboldan çok, yeni sözleşmemeye yanaşmaması nedeniyle gündemde olan Portekizli yıldızın sağ bacak arka adalesinde 2. dereceden yırtık tespit edildi. Shakhtar Donetsk maçında sakatlanan yıldız futbolcunun 2 hafta sahalardan uzak kalacağı ve F.Bahçe derbisine yetişeceği açıklandı. Ancak kulislerde Fernandes’in durumunun çok daha ciddi olduğu ve iyileşme sürecinin bir ayı bulacağı konuşuluyor. Uzmanlar da bu yönde görüş bildiriyor.

KARTAL ‘YIRTIKTA’ AVRUPA’DA ZİRVEDE

Üç büyüklerde forma giyen futbolcular, Avrupa’nın önemli takımlarının oyuncularıyla karşılaştırıldığında kas yırtığı sorununu 7 kat daha fazla yaşıyor. Beşiktaş’ta 2010-11 sezonundan bugüne kadar, 21 kere kas yırtığı vakası meydana geldi. Kartal, bu konuda Avrupa’nın zirvesinde… Bu süreçte F.Bahçe (15) ve G.Saray (13) ile birlikte 49 oyuncu kas yırtığı nedeniyle futboldan uzak kaldı. Bu sayı, diğer büyük liglerin toplamının yüzde 48’ine karşılık geliyor. İşte detaylar:

M.United, M.City, Chelsea, B.Münih, Dortmund, Leverkusen, Juventus, Milan, Inter, Barcelona, R.Madrid ve A.Madrid aynı dönemde 53 kere bağ yırtığı sorunu ile karşı karşıya kaldı.  Barcelona, R.Madrid ve A.Madrid’de 5 kas yırtığı meydana geldi. İspanya, Avrupa’da bu problemi en az yaşayan ülke oldu.  Manchester City ve Atletico Madrid’de 1, Chelsea, Barcelona ve Real Madrid’de ise sadece 2’şer isim, 3 sezonda kaslarını yırttı.

Sabah