SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de ilk yolcu

Kadrosundaki 10 yabancı oyuncudan 4’ü, kontenjan nedeniyle her hafta tribüne çıkmak zorunda kalan Fenerbahçe’de ilk ayrılık haberi Joseph Yobo’dan geldi.

Güncellenme: 10:24, 16/11/2013
Fenerbahçe’de ilk yolcu

Fenerbahçe’ye 2010 yılında transfer olan ve ortaya koyduğu performansla taraftarın sevgisini kazanan, sempatik hareketleri nedeniyle takım arkadaşları tarafından, “Yobo Dayı” diye çağrılan Joseph Yobo, devre arasında ayrılmayı kafasına koyduğu öğrenildi. İki sezon kiralık olarak forma giydikten sonra, başarısı nedeniyle sezon başında bonservisi Everton’dan alınan Yobo, sezona 11’de başlamasına karşın, Bruno Alves’in takıma katılması, Egemen’in iyileşmesinin ardından, yabancı kontenjanı nedeniyle tribüne çıkmak zorunda kalmıştı.

Haftalardır kadroya giremeyen Nijeryalı savunmacının ayrılmayı kafasına koyduğu belirlenirken, eşi Adaeze Igwe’nin de kolejde okuyan oğulları Joey’un ikinci dönem için kaydını sildirdiği öğrenildi. Adaeze Igwe’nin, okul yönetimine, ikinci dönemde Türkiye’de bulunma olasılıklarının çok az olduğunu, ülkelerine dönmeyi planladıklarını söylediği ifade edildi.

Fanatik