SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor’da yeni tüzük çalışmaları

Bursaspor Kulübünde tüzük değişikliği amacıyla yaklaşık 8 ayda "Gelecek için değişim, değişim şimdi" sloganıyla hazırlanan taslak, üyelere tanıtıldı.

Güncellenme: 17:26, 16/11/2013
Bursaspor’da yeni tüzük çalışmaları

Bağımsız Bursaspor Tüzük Platformu Sözcüsü Ömer Keskin, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, yeşil-beyazlı kulübün kuruluşundan bu yana kullandığı tüzükte günü yakalayamayan maddeler bulunduğunu ve bunların değiştirilmesi gerektiğini söyledi.

Yarım asırlık bir çınarın modern bir tüzüğü hak ettiğine inandığını belirten Keskin, “Zaman zaman ufak tefek değişikliklere uğrayan tüzük, kırk yamalı bohçaya dönmüştür. Yeni tüzüğü, herkesin görüşü alınarak şekillendirmemiz gerekiyor. Tüzüğün, ilk 3 maddesi dışında değişmesi gerekiyor. Özgün ve bizi anlatan, ihtiyaçlara cevap veren bir tüzükten başlayarak kurumsal başarıyı yakalamamız gerekir” dedi.

Tüm taraftarların, yeni oluşturulacak tüzükte görüşlerini aktarabilmesi için “www.tuzuk.org” ve “www.bursasportuzuk.org” adlı internet siteleri kurduklarını ifade eden Keskin, yeşil-beyazlı renklere gönül verenlerin bu siteler aracılığıyla görüş bildirebileceğini dile getirdi.

Daha sonra taslak, platform üyeleri Gökhan Sezer ve Serkan Sılacı tarafından katılımcılara detaylarıyla anlatıldı.

Toplantıda, Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Kadir Şankaya, Bursaspor Kulübü İkinci Başkanı Rıdvan Şen, Başkan Danışmanı Alpay Şar, taraftar derneklerinin temsilcileri hazır bulundu.