SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Villayı almadı, G.Saray karar verdi!

Galatasaray'da teknik direktör Roberto Mancini'nin saha dışında hiçbir şeye karışmayacağını belirtmesi sonrası sportif direktör ihtiyacı duyuldu.

Güncellenme: 09:39, 15/11/2013
Villayı almadı, G.Saray karar verdi!

Galatasaray yönetimi sportif direktör arayışında. İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan geçici de olsa bu göreve atandı. Ancak Arıboğan bu görevi Ocak ayına kadar sürdürecek. Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre, Florya’daki en önemli sorun ise otorite boşluğu.

Mancini, “Ben teknik direktörüm. Benim işim sadece yeşil saha ve alınacak sonuçlar. Saha dışına karışmam” diyerek Florya’da başka bir konuya dahil olmak istemiyor. Bunun en güzel örneği de Terim’in görevi zamanında hazırlanan Florya Metin Oktay Tesisleri’nde G.Saray Teknik Direktörü’nün konaklaması adına yapılan villada gizli…

YÖNETİM DE DURUMUN FARKINDA

Florya’da mesai harcayan Fatih Terim adına yaptırılan bu villa, hocanın ayrılığı sonrasında Mancini’ye tahsis edilmişti.

Mancini, “Bu tesis size ait. Burada kalabilirsiniz” teklifine ise “Benim şu anda kendime ait bir odam var ve yakında ev tutacağım. Ben evimde mutlu olurum. Burada kalamam” diyerek cevap verdi. Böylece sahip olduğu profesyonellik çizgilerini net olarak çizdi.

Mancini’nin sahip olduğu Avrupai anlayış var. Ancak bu durum tesislerde otorite boşluğunun yaşanmasına neden oldu. Çünkü G.Saraylı futbolcular, son dönemde geride bıraktıkları iki sezondur Florya’da hiç olmadığı kadar rahat ve serbestler. Şu an bir başı boşluk hakim. G.Saray kulübü yetkilileri de Florya’daki en büyük sorunun farkında…

İLK HAMLE DERBİ SONRASI YAPILDI

Ve nitekim Fenerbahçe derbisi sonrası gerçekleşen kriz masasında çıkan acil eylem planında Lutfi Arıboğan’ın Florya’dan sorumlu isim olarak atanmasının da sebebi bu…

Başkan Ünal Aysal, geçiş döneminde Florya’nın tüm mesuliyetini futbol direktörü atanana dek Lutfi Arıboğan’a vermiş durumda… Ocak ayına kadar İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan’ın bu görevi yürütmesinin yanı sıra futbol direktörü için adayları belirlemeye başlamasının da nedeni burada gizli.

Yönetim, idari açıdan disiplini sağlaması adına oluşan otorite boşluğunu da futbol direktörlüğü koltuğuna yakın dönemde oturtacağı kişi ile ortadan kaldırmayı planlıyor.

Hürriyet