SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Medical Park Antalyaspor’’un takım kaptanı Uğur İnceman, Fenerbahçe ile oynayacakları maçtan umutlu olduğunu söyledi.

Takım hakkında eleştiri yapılacaksa bir tek Konyaspor maçı için yapılması gerektiğini belirten İnceman, “3 maçtır kazanamıyoruz. Ama sadece son maçımızı kaybettik. Daha önce 5 maçlık bir serimiz vardı. 3 maç üst üste kazanıp, 2 maçta da berabere kalmıştık. Son maçta da mağlup olduk. Gidişatımız çok iyiydi ama çok karamsarlığa gerek yok. Biz sadece son maçta kötü performans gösterdik, onun dışında diğer maçlarda üstündük. Alamadığımız puanlar oldu. Eleştiri yapılacaksa bir tek son maçla ilgili yapılabilir. Kötü oynadık. Bunu da çalışıp tekrarlanmaması için çaba sarf edeceğiz” dedi.

Alınan bir mağlubiyetin ardından takımdaki oyuncuların eleştirilmesi hakkında ise Uğur İnceman, “Bir mağlubiyetten sonra durumu bu tarz yerlere çekmek hiç doğru değil. Çok yanlış. Sonuçta burada biz spor yapıyoruz. Herkesin özel hayatı var. Herkes profesyonel, nasıl oturup, nerede kalkacağını çok iyi bilen insanlarız. Herkes tecrübeli bu konuda. O yüzden bu taraflara çekmek bence çok yanlış olur. Sporda kaybetmekte var. Kötü gününde olup takım halinde kötü oynayabiliyorsunuz. Bu durumlardan bir iki tane olabilir. Biz bir tanesini kullandık. Artık bundan sonraki maçlarda bu tarz oyun olmayacağını söyleyebilirim” diye konuştu.

Ligde oynayacakları Fenerbahçe maçının zor geçeceğini ancak bu sene büyük takımlardan puan aldıkları için Fenerbahçe maçından da umutlu olduğunu sözlerine ekleyen deneyimli oyuncu Uğur İnceman sözlerini şöyle tamamladı:

““Milli Takım aramız var. Biz bunu çok iyi değerlendirip Fenerbahçe’ye karşı iyi skor elde etmek istiyoruz. Fenerbahçe tabi ki şu an itibariyle lig lideri, çok da iyi futbol oynadıklarını düşünüyorum. Zor bir maç olacağını düşünüyorum. Ama bizde iyi bir takımız. Tecrübeli takımız. Bu tarz maçları çok oynayan oyuncular var. O yüzden Beşiktaş olsun, Galatasaray olsun onlardan puan aldık. Bu sene büyük takımlardan puan aldığımız için o maça da çok umutlu bakıyorum.””