SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Toraman’dan yönetime çağrı

Sezer’le birlikte kadro dışı bırakılan yıldız oyuncu, kulübe 9 yıldır hizmet ettiğini hatırlattı, “Kendimi hâlâ takım kaptanı gibi hissediyorum. Satış yoluyla gitmeye razıyım ancak lütfen Beşiktaş kaptanını takasla yollamayın” ifadelerini kullandı.

Güncellenme: 08:53, 15/11/2013
Toraman’dan yönetime çağrı

Beşiktaş'la yol ayrımına gelen İbrahim Toraman'ın, siyah-beyazlı yöneticilerle yaptığı görüşmede özel bir talepte bulunduğu ortaya çıktı. Hajduk Split'le hazırlık maçı oynamak için gittikleri Hırvatistan'da takım arkadaşı Sezer Öztürk'le yumruk yumruğa kavga eden ve ardından Teknik Direktör Slaven Bilic'in raporu doğrultusunda süresiz kadro dışı bırakılan tecrübeli futbolcunun, Beşiktaş'tan bonservisiyle birlikte ayrılmak istediğini söylediği öğrenildi.

Kartal'a 2004'te Gaziantepspor'dan gelen ve 9 yıldır siyah-beyazlı formayı giyen İbrahim Toraman'ın, “Beni gözden çıkardıysanız sizden bir ricam olacak. Kadro dışı olsam da kendimi bu takımın kaptanı olarak görüyorum. Beşiktaş kaptanını lütfen takasla göndermeyin. Bonservisimle gitmeye razıyım” dediği bildirildi.

Kariyerine devam etmek istediğini vurgulayan 31 yaşındaki oyuncu, futbolu bırakmak için yaşının henüz genç olduğuna dikkat çekti. İbrahim Toraman'ın, “Son dönemde Trabzonspor'a verileceğim iddia ediliyor. Zaten ben de henüz sahalara veda etmek niyetinde değilim. Gideceksem bonservisimle gideyim” dediği kaydedildi.

Siyah-beyazlı yöneticilerin toplantıda İbrahim Toraman'a ara transfer dönemine kadar beklemesini söyledikleri vurgulandı.

ORMAN: “DEVREDE KONU BELLİ OLUR”

Başkan Fikret Orman, İbrahim Toraman'ın durumunun devre arasında netlik kazanabileceğini söyledi. Milliyet'e konuşan Orman, “Affedilme konusu şu an için söz konusu değil. Hocamız istediği için yönetim olarak bir karar aldık. Böyle bir durumda yönetim olarak geri adım atmak istemeyiz. Beşiktaş'ın çizgileri bellidir. Devre arasında ne olacağını zaman gösterecek” yorumunu yaptı.

Milliyet