SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Futbol Federasyonu, A Millî Takım Teknik Direktörü Fatih Terim’le 7 (5+2) yıllık sözleşmeyi imzaladı.

Adana Hilton Otel’de gerçekleştirilen imza törenine TFF Başkanı Yıldırım Demirören’de katılırken başarılı teknik adamla uzun yıllar çalışmak istediğini belirten Demirören, Fatih Terim ile 5+2 yıllık sözleşme imzalarken sözleşmede ki Terim’in alacağı ücret hakkında herhangi bir bilgi belirtilmedi.

YILDIRIM DEMİRÖREN’İN AÇIKLAMALARI

“Sözleşmeyi hocamızın memleketi Adana’da imzalatmak istedik. Bekleyen çok işimiz var. Hocamızı ikna ettik ki imzayı atalım. Hocamızla 5+2 yıllık bir mukavele yaptık. Bu bir ilk. İstikrarı hocamızla yakalayacağız. Uzun vadeli bir takım yaratmak üzere anlaştık. Basına gösterelim de, bu seferki gerçek imza. Hocamız bizim ile herhangi bir ücret konuşmadı. Sadece imza maddesini konuştuk geri kalan kısmını bizim doldurmamızı istedi. Bizde hocamıza gereken değeri verdiğimizi düşünüyoruz. Sözleşmenin maddelerini burada açıklamam doğru olmaz hocamız uygun gördüğü zaman bunu açıklayacaktır.”

FATİH TERİM’İN AÇIKLAMALARI

“İki gündür kendisine ‘yok’ demekten üzüntü duyuyorum ama buna karar verdik. Türk futbolunda reform yapmaya karar verdik. İnşallah bu yolda hep beraber, Türk futbolunun geleceğini inşa ederiz. Şampiyonlara katılmayı elbette hedefleyeceğiz ama Türk futbolunun yapı taşlarını düzeltmeye gayret edeceğiz. Allah yolumuz açık etsin. Kendilerine bana duydukları güven nedeniyle teşekkür ediyorum. Türk futboluna hayırlı olsun. Eşim ülkede değil. Ona da buradan selam yolluyorum. Ona da bir sürpriz olacak. Allah yolumuzu açık etsin. Resmi çalışmayınca bazı şeyler işlemiyor. Ekibimiz aynı ekip. Milli maçlardan sonra bütün tasarruflarımızı başkana sunacağız. Geç kaldığımızın bazı şeyleri kapatacağız. Ekibe birçok arkadaş katılacaktır. ‘Yeniden yapılanma’ cümlesini yasakladık. Biz ‘reform’ diyoruz. Her dakika yeniden yapılanma olmaz.”

Terim, toplantının soru-cevap kısmında kendisine Galatasaray İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan’ın sözleriyle ilgili yöneltilen soruya “Gerçekten de maça gitmeden imza törenine uygun bir soru sordun! Sana tavsiyem, git onlara sor” şeklinde cevap verdi.

 

Yayınlanma Tarihi:15:56,