SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2014 Dünya Kupası’na katılamayan A Millilerimiz, Kuzey İrlanda ile  Adana’da düzenlenen hazırlık maçında karşı karşıya geldi.

Maça başlamadan önce A Milli Takım’ın başına 4 maç için geçen Teknik Direktör Fatih Terim, Yıldırım Demirören ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyerek A Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevine devam etmesini sağlayan 5+2 yıllık sözleşmeye imza attı ve oradan takımının başına geçti. Mücadele öncesi sürpriz kadro tercihleri de dikkat çeken deneyimli teknik adam Tolga, G.Gönül, Semih, Ersan, Caner, Adem, M.Topal, Bilal, Oğuzhan, Mevlüt, Arda 11’i ile maça başladı.

Karşılaşmaya sakin başlayan ve Kuzey İrlanda üzerinde baskı kırmaya çalışan A Milliler ilk yarıyı düşük tempoda götürmesine rağmen 45+1. dakikada  Mevlüt Erdinç’in golü ile soyunma odasına 1-0 önde giden taraf oldu.

İkinci yarısı da düşük tempoda devam eden mücadele iki tarafta etkili ataklar geliştiremedi. Teknik Direktörümüz Fatih Terim 2. yarıda oyuncu değişikliği tercihlerini ilk defa Milli takıma çağırdığı isimleri oyuna dahil ederek onların  performanslarını görmek amacıyla kullandı.

Mücadelede başka gol olmayınca 1-0 A Millilerimizin üstünlüğü ile maç sona erdi.

KARŞILAŞMADAN DAKİKALAR

Karşılaşma Kuzey İrlandalı oyuncuların vuruşuyla başladı. Ay Yıldızlı ekibimize sonsuz başarılar, yeni dönem hayırlı olsun…

4′ Etkili gelişen atağımızda hafif sağ kanattan ceza alanına giren Bilal’in sert şutu kaleci Carroll’dan döndü ve dönen topa Arda vurmak istedi ama savunma izin vermedi.

5′ Gelişen atağımızda Arda, sol kanattan içeriye kat edip ceza alanına ortasını gönderdi ve Adem topu kontrol edip ağlarla buluşturdu ama ofsayt gerekçesiyle gol geçerli sayılmadı.

10′  Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada Mehmet Topal’ın kafa vuruşu üst direkten geri döndü ve ardından savunma topu uzaklaştırdı.

19′ Oğuzhan, sol kanattan kullandığı köşe vuruşunda ceza alanına ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı. Atağın devamında ceza alanına yapılan ortada savunma topu kaleci Carroll’a kazandırdı.

31′ K. İrlanda, yarı alanında gerçekleşen ikili mücadelede Adem Büyük, Jonathan Evansa faul yaptı ve Evans, bir sakatlık geçirdi.

39′ Ceza alanımızın ön bölümünde Bilal, boştaki topa hareketlendi ve Norwood’un sert müdahalesiyle karşılaştı ve sakatlık geçirdi ve Norwood da sarı kart gördü.

45′  GOL! Mevlüt Erdinç (Türkiye:1-0:K. İrlanda) Ceza alanı ön bölümünden ceza alanına yükseltilen topta araya giren Mevlüt, topa dokundu ve topu ağlarla buluşturdu.

45′  İlk yarı A Millilerimizin 1-0’lık üstünlüğü ile sona erdi.

46′  Hakem Bas Nijhuis düdüğünü çalıyor ve ikinci yarı başlıyor.

47′ İlk atak K. İrlanda’dan geldi ama sol kanatta topla buluşan Lafferty, Adem’e topu kaybetti ve ardından faul yaptı.

49′ Sağ kanattan etkili gelişen atağımızda Bilal topu ceza alanına kadar götürüp yerden ortasını yaptı ama savunma topa ayak koyan taraf oldu.

60′ Etkili gelişen atağımızda Caner’in sol kanattan ceza alanına ortasında Mevlüt’ün vuruşu direkten döndü. Ardından Burak ve Mevlüt dönen topa yine vurdu ama savunmaya çarpan top kornere gitti.

61′ Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada savunma topu uzaklaştırdı.

63′ Arda’yla başlayan atağımızda Arda, topu ceza alanına koşu yapan Burak’a gönderdi ama Burak için ofsayt bayrağı kalktı. Çok kritik bir bayraktı.

67′ Kuzey İrlanda’ da Niall Mcginn oyundan çıkarken Jonathan Steele oyuna giren oyuncu.

67′ Aynı dakikada Milli takımımızda da oyuncu değişikliği gerçekleşiyor. Salih Uçan oyuna girerken Adem Büyük oyundan alınıyor.

69′ Rakip ceza alanı ön bölümünde baskıyla topun kazandık ve arda, ceza alanı içindeki Burak’a pasını attı ama Burak kalabalık savunma içinden çıkamadı.

71′ Milli takımımızda oyuncu değişikliği Gökhan Gönül yerini Tarık Çamdal’a bırakıyor.

75′ K. İrlanda’da oyuncu değişikliği. Sammy Clingan oyundan çıkarken Billy McKay oyuna girdi.

78′ A Milli Takımımızda 4. oyuncu değişikliği Mevlüt Erdinç oyundan çıkarken yerine Gökhan Töre dahil oluyor.

83′ Milli Takım’ımzda bir oyuncu değişikliği daha. Bilal Kısa oyundan çıkarken Olcay Şahan oyuna girdi.

88′ Ay Yıldızlı ekibimizde bir oyuncu değişikliği daha. Arda Turan’ın yerine İshak Doğan oyuna girdi.

90′ Rakip ceza alanı dışı hafif sağ çaprazında topla buluşan Gökhan Töre’nin sert şutu üstten dışarıya gitti.

90′ Karşılaşma 1-0 Türkiye’nin üstünlüğü ile sona erdi.

Yayınlanma Tarihi:22:50,