SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig’e harika bir başlangıç yapan ancak 6. haftada oynadıkları Galatasaray derbisinden sonra aksamaya başlayan Beşiktaş, son Kayserispor galibiyeti ile yeniden toparlanma sürecine girdi. Siyah beyazlılar sıkıntılı süreci atlattı ve milli maç arasında galibiyet serisi yakalamak için çalışmaya başladı. Kadroda kendine yer bulamayan, sakatlıktan yeni çıkmış ve yedek oyuncuların hazır olması için oynanan Shakthar karşılaşmasında ise iyi sinyaller gelmedi.

EN AZ 6 OYUNCU GÖNDERİLECEK

Beşiktaş’te Bilic, kadrodaki oyuncu fazlalığını da gidermek için devre arasında birçok oyuncu ile yollarını ayıracak. Kadrodaki futbolcu sayısını 24 veya 25’e düşürmek isteyen siyah beyazlılarda Bilic, raporunu Önder Özen’e verdi. İki isim devre arasına kadar kadrodan gönderilecek isimleri belirleyecek ve takımla ilişiğini kesecek.

Kadroda revizyon var Bu isimlerden ikisi için zaten karar çıktı. Sezer Öztürk ve İbrahim Toraman, yönetim tarafından addedilmezlerse siyah beyazlı ekipten gönderilecekler. İki oyuncu da kendine takım ararken kadroda uzun zamandır yer alamayan Gökhan Süzen de Beşiktaş’tan ayrılacak. Geçen sezonun devre arasında İstanbul BŞB’den alınan Gökhan, bekleneni veremedi ve gözden düştü. Eneramo geldikten sonra yine kadroda kendine yer bulamayan, oynadığında da istenilen katkıyı koyamayan Dentinho gönderilecek. Beşiktaş’ta sakatlığı yüzünden uzun zamandır forma yüzü göremeyen Uğur Boral’da devre arasında yolcular arasında yer alıyor. Shakthar Donetsk maçının 78. dakikasında oyuna giren Uğur Boral, devre arasında kendine takım bulacak.

FESİHLER DİKKATLİ YAPILACAK

Siyah beyazlı ekipte topun ağzında olan son isim de Mehmet Akgün. Gençlerbirliği’nden sürpriz bir şekilde kadroya katılan futbolcu ile yine devre arasında yollar ayrılacak. Hiçbir oyuncunun sözleşmesi feshedilmeyecek ve kendilerine takım bulmaları istenecek. Giden futbolculara tazminat ödemek istemeyen Beşiktaş bu yolu tercih edecek. Yabancı futbolcularla da UEFA nezdinde ilerleyen yıllarda davalık olmak istemeyen Beşiktaş, bu isimlerle de sözleşme fesihlerinde çok dikkatli olacak.

Yayınlanma Tarihi:11:49,