SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı-kırmızılılarda Roberto Mancini'nin milli maçlar için verilen 2 haftalık arada bütün yardımcılarına ayrı ayrı görevler verdiği ve Tugay Kerimoğlu'nun yanı sıra, Attilio Lombardo ve Ivan Carminati'nin bu süreçte bazı karşılaşmaları seyredeceği belirtildi.

İtalyan teknik adam bu bağlamda ilk görevi İtalyan yardımcısı Lombardo'ya verdi. Lombardo da dün Avusturya'nın yolunu tutarak, Türkiye Ümit Milli Takımı'nı mercek altına aldı. Ümit Milli Takımı'nın Avusturya Ümit Milli Takımı'yla Viyana'da yaptığı maçı Franz Fürst Stadı'nda izleyen İtalyan hoca, sarı-kırmızılı takımın ilgilendiği genç yetenekleri çıplak gözle takip etti.

Milliyet Gazetesi’nin haberine göre,  Sarı-kırmızılıların Kayserispor'dan Okay Yokuşlu, Medical Park Antalyaspor'dan Emrah Başsan, Standart Liege'den Alpaslan Öztürk ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor'dan Enver Cenk Şahin gibi isimleri göz hapsine aldığı, Mancini'nin yardımcısı Lombardo'nun da bu oyuncular hakkında ayrıntılı rapor sunacağı belirtildi.

Bu arada Mancini'nin talimatı doğrultusunda Tugay Kerimoğlu ve Ivan Carminati'nin de bazı milli maçları takip edecekleri belirtildi. Hazırlanan raporlar sonrası Mancini'nin geçer not verdiği isimlerin transferi için yönetimin erkenden harekete geçeceği kaydedildi. Özellikle 6+0+4'lük yabancı kontenjanı yüzünden sıkıntı yaşayan sarı-kırmızılılar yerli rotasyonunu halletmek için Türk oyunculara yönelme kararı almıştı.