SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aslan'ın geçen sezon başı Kayseri'den 8 milyon Euro bonservis ücreti ve PSV Eindhoven'a ödenen 600 bin Euro'luk yetiştirme bedeli ile toplam 8.6 milyon Euro karşılığında transfer ettiği Nordin Amrabat'a talip çıktı.

Faslı yıldız için Rusya'nın Dinamo Moskova Kulübü'nden resmi teklif geldiği öğrenildi. Sarı-Kırmızılı kulübe Amrabat için 5 milyon Euro'luk teklif yapan D.Moskova, Rusya'da devam eden transfer dönemi nedeniyle, genç oyuncuyu hemen alabileceklerini bildirdi.

Gelen bu sürpriz öneri, Amrabat'tan oldukça zarar ettiklerini düşünen yöneticilerin yüzünü güldürdü.

ZARARDAN KAR EDECEK

Amrabat'ın performansından memnun olmayan ve zaten göndermek isteyen yönetimin, bu teklife sıcak baktığı belirtildi. Başkan Ünal Aysal'ın ise kurmaylarına, Nordin Amrabat'ın satışı için hemen onay verdiği öğrenildi.

Ocak ayına kadar kalmasını isteyen teknik direktör Roberto Mancini'nin vereceği son karara göre, Amrabat ya hemen ya da devre arasında Dinamo Moskova'ya satılacak.

Böylece Galatasaray 8.6 milyon Euro'ya malettiği, ancak bugüne kadar hiç verim alamadığı futbolcuyu yarı fiyatından 700 bin Euro fazlasına satarak bir nevi zarardan kar etmeyi hedefliyor.

Habertürk