SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bir dönemin ünlü kalecisi Fevzi, 14 Kasım Perşembe günü saat 14:00 sularında polislerin arasında cezaevine girdi. Acı yolculuğun son adımlarında uzatılan mikrofonlara, “Bana kimse sahip çıkmadı” diyerek yardım çığlığı atıyordu. Bu sahne Türkiye'yi derinden yaraladı. Ancak yeni günle birlikte bu olayı pek çok kişi unutmuştu. Bir kişi hariç! Nouma… Bir tweet attı ve “Ben hazırım. Fevzi'yi kurtaralım” dedi.

Kamuoyundan müthiş tepki alan tweet çığ gibi büyüdü. Önce, futbolun duayen isimleri Rıdvan, Tayfur, Rıza devreye girdi, “Paraysa para. Bugün onun başına, yarın belki de bizim” dediler. Bir çırpıda organize olundu. Tam, “Oldu bu iş” diye düşünülürken, bir önemli gelişme daha yaşandı. Haber, İmparator Fatih Terim'i de etkilemişti. Devreye girdi. Yaklaşık 27 saat sonra özgürlüğüne kavuşan Fevzi'ye yeniden kariyer kapısını açtı, ona Milli Takım İmzir Bölge Antrenörlüğü görevi verdi…

1 gün boyunca Türk spor medyasını derinden sallayan Fevzi Tuncay olayı, eski kalecinin 14 Kasım Perşembe günü saat 14:00 sularında polisler eşliğinde ceza evine götürülmesiyle başladı. Beşiktaş’ın 1995-2001 yılları arasında kalesini koruyan Fevzi Tuncay boşandığı eşi Eylem Çukuryurt'a 150 bin lira nafakayı ödemediği için kesinleşen 3 aylık hapis cezasını çekmek üzere İzmir Adliyesi'nde gelerek teslim oldu. Fethiye İcra Mahkemesi'nin kararı tebliği edilen Fevzi tutuklanarak cezaevine götürüldü.

Fevzi’nin tutuklanması sonrasında eski Beşiktaşlı Pascal Nouma’nın “Fevzi kardeşimin düştüğü duruma çok üzüldüm, eski futbolcular bir araya gelip yardım etmeli, ben üstüme düşeni yapmaya hazırım” tweet’ini atmasıyla olanlar oldu…

Pascal Nouma’nın menajeri; Rıdvan Dilmen ve Tayfur Havutçu gibi bazı isimlerin 51 bin TL’lik serbest bırakılma bedelin ödediği belirtti.

Bu 51 bin TL’nin daha sonra kimler tarafından ödendiği kesinleşti: Tayfur Havutçu 3 bin TL, Rıdvan Dilmen 5 bin 270 TL, Mustafa Denizli 5 bin TL, Emre Belözoğlu 5 bin TL, Tümer Metin 5 bin TL, Metin Tekin 3 bin TL, Rıza Çalımbay 5 bin TL, Ertuğrul Sağlam 5 bin TL, Rüştü Reçber 5 bin TL, Samet Aybaba 3 bin TL, İsimsiz 5 bin TL, Profesyonel Futbol Derneği 2 bin TL.

DEVREYE İMPARATOR GİRDİ

Tüm bunlar yaşanırken son olarak devreye A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim girdi. Alınan bilgilere göre; Fatih Terim, milli takımın hazırlık maçları sonrasında yeniden yapılandıracağı kadroda Fevzi Tuncay’a da görev verecek. Tuncay’ın görevi; İzmir Bölge Antrenörlüğü olacak.

VE 27 SAATLİK BEKLEYİŞİN SONU

Fevzi Tuncay’ın dostlarının ödediği bedelle, 14 Kasım Perşembe günü başlayan cezaevi macerası, 15 Kasım Cuma günü saat 17:00’de sona erdi.

Yayınlanma Tarihi:13:59,