SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Haydi Türkiye’

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim, "Doğduğum şehir olan Adana'da Milli Takım Teknik Direktörü olarak ilk defa bu kulübede yer alacak.

Güncellenme: 11:23, 14/11/2013
‘Haydi Türkiye’

Terim, A Milli Futbol Takımı’nın yarın Adana’da Kuzey İrlanda, 19 Kasım Salı günü de Mersin’de Belarus ile yapacağı özel maçlar öncesi Türkiye Futbol Federasyonu tarafından özel olarak çıkarılan “Maç Kitabı”nda “Adana ile yeni dönem başlıyor” başlıklı yazısında “Tüm Türkiye’yi heyecanlandıracak bir milli takım oluşturmanın ve bu süreci tüm halkımızla birlikte sürdürmenin milli takımımıza güç vereceğini hatırlatmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Terim, yazısında şu görüşleri aktardı:

“Milli takım, futbolu ve milli takımı çok seven Türkiye için yoğun mesai harcıyor. Bu sebeple eylül ve ekim aylarındaki karşılaşmalarda, ülkenin bütününün de gurur duyabileceği bir milli takım oluşturabilmek için çalışmalarımız başladı.

2016 Avrupa Şampiyonası eleme karşılaşmaları öncesinde, hazırlık ve planlama dönemini verimli geçirmeyi ve hedeflerimize ulaşmayı planlıyoruz. Bu periyodun ilk karşılaşmalarını 15 Kasım tarihinde Adana’da Kuzey İrlanda’ya ve 19 Kasım tarihinde Mersin’de Belarus’a karşı gerçekleştireceğiz.

Doğduğum şehir olan Adana’da Milli Takım Teknik Direktörü olarak ilk defa bu kulübede yer alacak olmam ve Mersin’de ilk defa A Milli Takım karşılaşması oynanacak olması sebebi ile bu iki müsabakanın da hepimiz için anlamı farklı olacak. Her iki şehrin insanlarının da milli takımımızı bağırlarına basacaklarına olan inancımı ifade ederek, tüm Türkiye’yi heyecanlandıracak bir milli takım oluşturmanın ve bu süreci tüm halkımızla birlikte sürdürmenin milli takımımıza güç vereceğini hatırlatmak istiyoruz.

Haydi Türkiye, milli takım senin için oynuyor. Stadyumdaki ve ekran başındaki halkımızla