SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray, futbol takımın Uruguaylı kalecisi Fernando Muslera, erkek basketbol ekibinin oyun kurucusu Engin Atsür ve kadın voleybol takımı oyuncusu Saori Kimura’nın yer aldığı “Buzdan Aslanlar” reklam filmini basına tanıttı.

Volley Hotel’de gerçekleştirilen tanıtıma Galatasaray Kulübü İcra Kurulu Başkanı Lütfi Arıboğan, Daikin Türkiye Başkan Yardımcısı Takayuki Kamekawa, Daikin Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Tuna Gülenç, Galatasaray Daikin Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Massimo Barbolini ve oyuncuları katıldı.

Reklam filmlerinin tanıtımının ardından açıklamalarda bulunan Arıboğan, bu sezon 8 takımın kendi branşlarında Şampiyonlar Ligi’nde mücadele verdiğini belirterek, “Kulüp içinde bir sinerji oluşturmaya yönelik bu proje için voleybol takımımızın sponsoru Daikin’in marka olarak kulübe verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Arıboğan, kulübün kendisine ait bir voleybol salonu çalışması olup olmadığına sorusunu, “Bütün branşlar sektörleşiyor. Gelirleri artıyor ve bu yüzden tesisler çok önemli. Bütün kulüplerde olduğu gibi bizim de tesislerle ilgili eksiğimiz var. Bu anlamda önümüzdeki yıllar için detayları sonuçlanmayan projelerimiz var” şeklinde yanıtladı.

Gülenç ise voleybola ilginin artmasına rağmen, bu ilginin potansiyelinin altında olduğunu ve bu kapsamda taraftarların voleybola olan ilgisini artırmak için “Buzdan Aslanlar” projesini hayata geçirdiklerini dile getirdi.