SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emenike için şok iddia!

Ersun Yanal'ın, G.Saray derbisinde koşmadığı için tepki gösterdiği Nijeryalı yıldızın, mayıs ayında geçirdiği sakatlığın izini atamadığı iddia edildi.

Güncellenme: 10:56, 14/11/2013
Emenike için şok iddia!

Süper Lig’de Beşiktaş’a 7, Galatasaray’a ise 9 puan fark atan Fenerbahçe’de kafaları kurcalayan nadir konulardan birisi Emmanuel Emenike’nin vasat performansı.

Sezon başında Spartak Moskova’dan 13 milyon euro’ya alınan Nijeryalı yıldız, henüz beklentileri karşılayamadı (12 maçta 4 gol). Son derbide 2. yarıda oyuna girip, etkisiz kalan ve koşmadığı için Ersun Yanal’ın tepkisini alan Emenike için, Rusya’dan ‘müzmin sakat olabilir’ iddiası geldi.

Izvestia gazetisinden Giorgi Makovetsky, “Emenike, Spartak’ın en renklioyuncusuydu. İşini de iyi yapıyordu. Sonra sakatlandı. İyileşti ve goller attı ama hep bir eksik vardı” dedi. Golcü oyuncunun, ameliyattan koltuk değnekleri ile çıktığında uzun süre oynayamayacağının söylendiğini hatırlatan Makovetsky, “Ama Spartak’ta sakatlar çabuk iyileşir. Çünkü Çinli takım doktoru Lu’nun (Hunshen) farklı yöntemleri vardır. Emenike de Lu’nun sayesinde erken döndü. Belki de sakatlığının üzeri geçici olarak kapatılmıştır” diye konuştu.

Makovetsky, sözleşmesine ’50 milyon euro’ya serbest kalır’ maddesi konulan Emenike’nin ‘Asla İstanbul’a dönmem. Orası benim için kabustu’ demesine rağmen F.Bahçe’ye gitmesinin de ilginç olduğuna dikkat çekti.

Sabah

Yayınlanma Tarihi:10:55,