SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Basketbol THY Avrupa Ligi A Grubu’nda Fransa’nın Nanterre takımını 83-66 mağlup eden Fenerbahçe Ülker’in başantrenörü Zeljko Obradovic, iyi oynayarak kazandıklarını söyledi.

Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan Obradovic, çok iyi bir galibiyet aldıklarını vurgulayarak, “Çok iyi basketbol oynayan bir takıma karşı mücadele ettik. THY Avrupa Ligi’ne çok iyi başladılar. Tek kötü maçları Partizan maçıydı. Çok sert ve çok atletik bir takım. Özellikle agresif savunmaları vardı. Bazı dakikalar hariç hücum ve savunmada iyi oynadık. Çok önemli bir galibiyet oldu. Bu müthiş atmosferi oluşturan taraftarlara da çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sırp başantrenör, salona gelerek takıma destek veren Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’a da teşekkür ederek, “Kendisinin varlığı bize büyük güç veriyor” dedi.

Nanterre Başantrenörü Pascal Donnadieu ise kısa bir açıklama yaparak, “Genel olarak takımım iyi oynadı. Maç boyunca güzel performans gösterdiler. Bu kadar farkla kaybetmek de benim için yeterli” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:22:38,