SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbolcular, kulüp tesislerindeki antrenmanda teknik ve taktik ağırlıklı çalışma yaptı. Çağlar Birinci ve Köksal Yedek sakatlıkları nedeniyle, Yusuf Hacı da kontrolleri olduğu için idmana katılmadı.

Elazığspor Teknik Direktörü Okan Buruk, antrenman öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, bulundukları konumdan memnun olmadıklarını, bu durumu mevcut kadronun tersine çevireceğini söyledi.

Milli maç arasının kendileri açısından çok iyi geldiğini belirten Buruk, performans testine göre yeni antrenman planlaması yapacaklarını kaydetti.

Kayseri Erciyesspor yenilgisinin moral bozukluğuna neden olduğuna dikkati çeken Buruk, “Bundan sonra hedef, önümüzdeki altı maç ve bütün puanlar. En iyi yerde, en fazla puanla bitirmek istiyoruz” diye konuştu.

Gaziantep ekibinin kendilerinden çok farklı olmadığını dile getiren Buruk, şöyle devam etti:

“Onlar da kötü gidiş içerisinde. Kaliteli bir kadroları var tabii ki bunu göz ardı etmemek lazım. Geçen hafta Kayseri Erciyesspor bizim altımızdaydı, bizi yenip üstümüze çıktı. Şimdi biz Gaziantepspor’un altındayız ve bunu biz de yapabiliriz ama sahada hem taktiksel hem de fiziksel olarak çok hazır olmamız gerekiyor.”

Buruk, defans bölgesinde cezalı ve sakat futbolculardan kaynaklanan birtakım sıkıntılar yaşadıklarına işaret ederek, “İki cezalı, bir de sakat oyuncumuz var. Ceza alan arkadaşlarımıza gereken yaptırımları uygulayacağız. Bu da takımın geleceği ve disiplini için çok önemli. Bundan sonra kimse kolay kart görmeyecek” ifadesini kullandı.