SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Takım içerisindeki mali dengeleri sağlamak açısından Ricardo Quaresma gibi bir futbolcuyu bile kadro dışı bırakan Beşiktaş Yönetimi, hak edene de daha fazlasını vermekten çekinmiyor. Siyah-beyazlıların, oynadığı futbolla göz dolduran Oğuzhan Özyakup'un yıllık ücretini arttırmak için çalışmalara başladığı ortaya çıktı.

Yönetim, bu sezon 425 bin euro garanti ve 7 bin 500 euro maç başı ücret alacak olan genç oyuncusunun parasını en az iki katına çıkarmaya çalışacak. Bu sezon yapılan yıllık 950 bin euro garanti, maç başı ise 5 bin euro alan Kerim Frei'nin sözleşmesini örnek alacak olan yönetim, Oğuzhan'ın parasını da bununla eşitleyecek. Ligin devre arasında Oğuzhan Özyakup ile bir görüşme yapmayı planlayan Beşiktaş Yönetimi, genç oyuncuyu bu şekilde ödüllendirerek daha fazla sorumluluk vermeyi hedefliyor. Daha önce Cenk ve Necip gibi oyunculara da iyileştirme yapan siyah-beyazlı yönetim, böylece takım içerisindeki diğer oyunculara da üstü kapalı mesaj göndermeye çalışıyor.

Muhammed Demirci'ye mesaj

Bilic'in en çok güvendiği isimlerden biri olan Muhammed Demirci'ye Oğuzhan'a yapılacak olan iyileştirmeyle mesaj gönderecek olan yönetim, Muhammed'in de iyi performans göstermesi halinde aynı jesti yapacak. Astronomik rakamlar isteyen Fernandes ve Almeida ile böylesine sözleşmeler yapmak yerine, takıma katkı sağlayan gençleri ödüllendirmek isteyen Beşiktaş Yönetimi'nin bu tavrı, özellikle yerliler arasında takdirle karşılanıyor.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:08:42,