SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezon başında yılan hikayesine dönen transferde Oscar Cardozo ve Emenike arasındaki tercihini Nijeryalı golcüden yana kullanan Ersun Yanal, şimdilerde bin pişman. Her zaman çok özen gösterdiği koşu mesafelerinde Emenike'nin Benficalı yıldızdan çok daha önde olduğunu savunan genç teknik adam, yaz döneminde taraftarın Uruguaylı yıldızda ısrarcı olmasına rağmen Nijeryalı'ya kefil olmuş ve transfer 13 milyon Euro karşılığında gerçekleşmişti.

Ancak aradan geçen 3 aylık süreçte, Emenike'nin defoları daha çok ortaya çıktı. Cardozo'nun sadece ceza alanı içinde tehlikeli olduğunu, oyunun genelinde ise takım futboluna katkı yapmadığına inanan Yanal, “Ben onu F.Bahçe'ye getirsem ve koşmasa bu kadar yabancı futbolcunun olduğu yerde çok dikkat çekecekti. İnsanlara bu durumu nasıl açıklayacaktım. Her yıldızın mutlaka kaprisleri vardır. Bu sebeple istediğimiz futbolu oynamakta zorlanacaktık. Takımın dengeleri zaten çok hassas, Cardozo bu dengeleri bozabilecek bir oyuncu olurdu” ifadelerini kullanırken, Cardozo'nun gözünün korkuttuğu bu özelliklerin hepsi Emenike'de karşısına çıktı.

‘GİT TENİS OYNA'

Son olarak G.Saray derbisinde 11'de olmadığını görünce yüzünü tamamen ören bir şapkayla sahaya çıkan ve yedek kulübesinde kimseyle konuşmayan yetenekli futbolcu, Kuyt'ın yerine oyuna girdikten sonra attığı triplerle hocayı çileden çıkartmıştı. Yanal Emenike'nin isteksiz tavırları sonrası saha içine “Koşmadığını görüyorum. Gözüm sende” diye bağırmış, basın toplantısında da “Gitsin tenis oynasın” demişti.

Öğrencisine karşı sabrı azalan başarılı teknik adamın, Emenike'yle bir görüşme daha yapacağı bu zirvede üslubunu biraz daha ağırlaştıracağı öğrenildi.
Vatan
Yayınlanma Tarihi:08:56,