SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilya'da gerçekleştirilecek 2014 Dünya Futbol Şampiyonası'na katılma şansını kaybeden Türk Milli Futbol takımının cuma günü Adana’da özel maç yapacağı rakibi Kuzey İrlanda, Adana’daki ilk antrenmanını Teknik Direktör Michael O’Neill’ın isteği üzerine zemini sulanmış sahada yaptı.

Türkiye’ye ve ilk kez geldiğini belirten Teknik Direktör Michael O’Neill “Takımda eksiğimiz yok. Elbette Türk Milli takımını da yakından tanıyoruz. Başlarında Fatih Terim gibi deneyimli bir antrenör var ve güçlü bir ekip. Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray gibi üst düzey kulüp oyuncularından oluşan Türkiye maçı kolay geçmeyecek. Genç bir kadroya sahibiz. Adana’da hava koşulları çok iyi” dedi.

ADANA HAZIR

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi ile Futbol Federasyonu Adana Bölge Müdürü Akif Oflaz, Gençlik Stadı'na gelerek konuk ekibin tüm gereksinimi karşıladılar, ayrıca antrenörlere başarılar dilediler.

Hadi ile Oflaz, kentte önemli hareketlilik sağlayacak Türkiye-Kuzey İrlanda özel milli takım karşılaşması için tüm hazırlıkların tamamlandığını, kentde, uluslararası organizasyonları yapacak kadrolara sahip olduklarını, İl Spor Müdürlüğü ile Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüğü'nün iyi ilişkilerde oldukları ve koordineli çalıştıklarını belirttiler.

MEDYA İLGİSİ

Futbol Federasyonu ve Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD) birlikte gerçekleştirdiği medya akreditasyonuna Türk ve yabancı 180 medya mensubunun başvurduğu öğrenildi. Bu arada, 5 Ocak Stadı'nda karşılaşma sonrasında antrenörlerin açıklama yapacağı medya odasının yeri değiştirildi ve genişletildi. Ayrıca, protokol ve basın tribününde koltuklar onarıldı ve bazıları değiştirildi.

İLGİ KALE ARKASI BİLETLERİNE

Türkiye-Kuzey İrlanda karşılaşmasının yapılacağı 16 bin kişi kapasiteli 5 Ocak Stadı'nda ki tüm eksikler giderildi. 10 Kasım Pazar gününden bu yana 5 Ocak Stadı Kuzey Maraton girişinde açılan 2 gişede bilet satışları devam ediyor. Spor severler TC kimlik numaralarıyla en fazla 4 bilet alabiliyorlar. Kapalı 60, maraton 35, kale arkası bilet fiyatların ise 20 TL'ye satılıyor. En fazla ilginin ekonomik olması nedeniyle kale arkası biletlerine talep olduğu, biletlerin yarısının satıldığı da öğrenildi.

KUZEY İRLANDA NEREDE KONAKLIYOR?

Karşılaşma için Adana'ya erken gelen Kuzey İrlanda Milli takımı Seyhan Otel'de konaklıyor. Perşembe günü saat 12.00'de Adana'ya gelecek olan Türk Milli Takımı ise Hilton Oteli'nde kalacak.

Cuma günü saat 21.00'de gerçekleştirilecek karşılaşmayı Hollanda Futbol Federasyonu'ndan, Bas Nijhuis yönetecek. Nijhuis'in yardımcılıklarını ise Rob Van de Ven ile Charles Schaap yapacak. Dördüncü hakem ise Dennis Higler olacak.