SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kayserispor’da bir süre önce istifa ettiği teknik direktörlük görevine devam etme kararı alan Robert Prosinecki, “Bu saatten sonra daha iyi bir Kayserispor için daha fazla çalışacağız, takım için elimizden gelenin en iyisini vereceğiz” dedi.

Kayserispor, ligin 12. haftasında deplasmanda Çaykur Rizespor ile yapacağı maçın hazırlıklarına başladı.

Kadir Has Tesisleri’ndeki antrenman teknik direktör Prosinecki yönetiminde gerçekleştirildi. Antrenmanda futbolcular, ısınma koşusunun ardından pas kontrol ve dar alanda topla çalışma yaptı.

İdman öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Prosinecki, istifası ve istifa kararından dönmesiyle ilgili şunları kaydetti:

“Sezona büyük hedeflerle başlamıştık ama öyle olmadı. Geride kalan 11 haftada kötü oynadığımız maçlar da oldu. Ancak hakemlerin bizim aleyhimize verdikleri kararlar ve çok sayıda sakat oyuncumuzun olması hedeflenen başarıların gelmesini engelledi. Bu noktaya gelindiğinde de ben takımın başındaki yetkili kişi olarak sorumluğu üzerime alıp istifa ettim. İstifa kararından sonra oyuncuların reaksiyonu ve yönetimin bana olan inançları, verdiğim kararı gözden geçirmeme neden oldu. Bana bu kadar güvenen insanların umudunu ve inancını bir şekilde boşa çıkarmamak için tekrar görevime dönme kararı aldım. Bu saatten sonra daha iyi bir Kayserispor için daha fazla çalışacağız, takım için elimizden gelenin en iyisini vereceğiz. Kaliteli oyunculara sahibiz. Temennimiz en kısa zamanda alt sıralardan kurtularak, üst sırala çıkmak. Bunun için mücadele vereceğiz.”

Yayınlanma Tarihi:18:13,