SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezona iyi bir başlangıç yapan ve ilk 11 hafta sonunda ezeli rakiplerine ciddi farklar atan F.Bahçe'de son derbi maçında taraftarların kötü tezahüratları sarı-lacivertlileri ciddi bir tehlikeyle karşı karşıya bıraktı…

F.Bahçe, derbi maçının temsilci raporları doğrultusunda taraflarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat eyleminden dolayı TFF Hukuk Müşavirliği tarafından disiplin talimatının 52. maddesini ihlalden PFDK'ya sevk edilirken, sarı-lacivertlilerin bu ihlalden dolayı para cezası alması halinde keyfi kaçacak… Öyle ki, sarı-lacivertliler yarınki (perşembe) PFDK toplantısında bu eylemden dolayı cezaya çarptırılması halinde bu ihlali aynı sezon içinde üçüncü kez tekrarlamış ve bir sonraki ihlalinde seyircisiz oynama cezası yaptırımıyla karşı karşıya kalmış olacak.

Sporx'in haberine göre, Kurul F.Bahçe taraftarlarının tezahüratlarını çirkin ve kötü tezahürat olarak değerlendirmesi halinde sarı-lacivertliler disiplin talimatının 52. maddesinin 4.bendine göre minimum 150 bin tl para cezasına çarpırılacak. Bu da bundan sonraki benzer eylemlerin her ihlalde F.Bahçe'ye “seyircisiz oynama cezası” olarak dönmesine neden olacak.

PEKİ TALİMAT NE DİYOR ?

Disiplin talimatının ilgili 52. maddenin 4.bendi, “… Anılan yasağın aynı sezon içerisinde üçüncü kez ihlali halinde sorumlu kulübe; Süper Lig için 150.000.-TL'den 300.000.-TL'ye kadar… para cezası verilir” 5. bendi de, “… Anılan yasağın aynı sezon içerisinde dördüncü kez ihlali halinde sorumlu kulübe, bir müsabakayı seyircisiz oynama cezası ve ikinci fıkrada öngörülen para cezalarının üst sınırı kadar para cezası verilir” diyor.

G.SARAY'IN KÜFÜR ÇIKIŞI PLANLI MI ?

F.Bahçe'nin ligde henüz 11 hafta geride kalırken çirkin ve kötü tezahürat konusunda “seyircisiz oynama cezası” sınırına yaklaşması sarı-lacivertlilerin keyfini kaçırırken, buna karşılık G.Saray'lı yöneticilerin derbi sonrası açıklamalarında sürekli “taraftarların küfürlü tezahüratlarının” üzerinde durması dikkat çekti. G.Saray Basın Sözcüsü Şükrü Ergün'ün, sık sık Kadıköy'deki küfürlü tezahüratları vurgu yapması “Acaba bu vurgunun altında bu konuda F.Bahçe'nin sınırda olmasının planı mı yatıyor ?” sorusunu akıllara getirdi.