SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, yönetim kurulu üyelerinin de onayını alarak Teknik Direktör Ersun Yanal'ın sözleşmesini uzatacağı öğrenildi.

Milliyet’te yer alan habere göre, sezon başında sarı-lacivertli takımın başına getirilmesi bazı çevrelerce endişe ile karşılanan Yanal'ın 11 haftalık performansından en çok başkan Yıldırım'ın mutlu olduğu bildirilirken, devre arasında deneyimli teknik adamın sözleşmesinin 1 yıl daha uzatılması için masaya oturulacağı ifade edildi.

İlk günden bu yana Ersun Yanal ile iyi bir diyalog kuran Yıldırım'ın, “Çok doğru bir karar verdiğimiz ortada. Ersun hocanın yüzümüzü kara çıkarmayacağını biliyorduk” şeklinde konuştuğu, başkanvekili Abdullah Kiğılı başta olmak üzere yönetimde yer alan isimlerin de bu görüşü desteklediği vurgulandı.

Yıldırım'ın bu kararı almasında kongre sürecinde Ersun Yanal'ın takındığı “Aziz bey yoksa ben de yokum” tavrının da önemli bir faktör olduğu kaydedildi.

ARTILARI ÇOK

Ersun Yanal'ın başarısının sadece saha sonuçlarıyla sınırlı kalmadığını belirten sarı-lacivertli bir üst düzey yönetici, deneyimli teknik adamın artılarını şöyle sıraladı:

* Futbolcularla ilişkisi mükemmel. Onlara bir ağabey gibi davranıyor. Futbolcunun güvenini kazanmak çok önemli. Hoca bunu başardı. Gerek antrenmanda gerekse maçlarda bu diyalog başarıyı getiriyor.

* Yabancı oyuncu rotasyonunda çok doğru hareket etti. Kimseyi küstürmedi. Küsmek üzere olan oyuncularını takıma kazandırdı. Artık herkes biliyor ki o formanın hakkını veren bu takımda oynayabilir. Sow ve Baroni bunun en güzel örnekleri.

* Çok koşan, pres yapan, pozisyona giren gol atan bir takım yarattı. Antrenman sistemi sayesinde tüm futbolcuların belirli bir sınırın üzerine çıkmasını sağladı. Sonuçları sahada görülüyor.

* Fenerbahçe'yi gerçekten seviyor ve şampiyonluğa inanıyor. Bunu gözlerinden ve konuşmalarından anlıyoruz. Elbette küçük yol kazaları olabilir. Ancak sezon sonunda hepimiz mutlu sona ulaşacağımıza inanıyoruz. Fenerbahçe'nin bu sezon en büyük hedefi lig şampiyonluğudur.

* Rahatsızlığına rağmen takımı yalnız bırakmaması başkan Aziz Yıldırım'ı çok mutlu etti. Stent takıldıktan saatler sonra Galatasaray derbisinde sahaya çıkması ve futbolcularıyla bütünleşmesi gerçekten takdir edilecek bir davranıştı. Zaten futbolcularımız da hocalarına bu fedekârlığının karşılığı galibiyet olarak kendisine verdi. Aralarındaki iletişim hepimizi sevindiriyor.

* Taraftar Ersun hocayı benimsedi ve kabul etti. Onu seviyorlar, bu çok önemli. Şimdilik tüm güzel şeyler bir arada.

Yayınlanma Tarihi:12:52,