SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aysal’dan F.Bahçe’ye ince gönderme

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Fenerbahçe derbisi sonrası yapılan yönetim kurulu toplantısında ezeli rakiplerine ilginç bir göndermede bulundu.

Güncellenme: 10:00, 13/11/2013
Aysal’dan F.Bahçe’ye ince gönderme

Geçtiğimiz son iki sezonda ezeli rakipleri Fenerbahçe'ye karşı ligde şampiyonluğu kaptırmayan ve iki kez de Süper Kupayı alan Aysal, Fenerbahçe'nin galibiyetiyle sonuçlanan derbi sonrası tartışma yaratacak açıklamada bulundu.

FARKIN KAPANACAĞINDAN EMİN

Kadıköy'deki yenilginin ardından Galatasaray Adası'nda oluşturulan kriz masasında “Şampiyonluğa inanıyorum. Bunun için de gerekli tedbirleri alacağım. 9 puanlık farkı kapatacağız” diyerek iddialı konuşan Aysal, dün Türk Telekom Arena Stadı'nda yapılan yönetim kurulu toplantısında da benzer söylemlere imza attı.

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda bugün yapılacak olan kritik Divan Kurulu öncesi haftalık olağan Yönetim Kurulu toplantısında gündem maddeleri konuşulurken araya giren Aysal, “Arkadaşlar Fenerbahçe derbisi geride kaldı. Daha konuşmaya gerek yok. Önemli olan geleneği bozmamamız. Kasımlar onların, Mayıslar bizim. Amacımız da Kasım'da değil, Mayıs'ta kazanan olmak” diyerek güne noktayı koydu.