SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arıboğan Ocak’a kadar

Ünal Aysal'ın Florya'yı basketboldan gelen Lutfi Arıboğan'a emanet etmesi şaşkınlıkla karşılanırken, asıl sportif direktörlü sisteme Ocak ayında geçileceği bildirildi.

Güncellenme: 09:27, 13/11/2013
Arıboğan Ocak’a kadar

Takımda işler kötü gidince çeşitli çıkış yolları arayan Galatasaray Başkanı Ünal Aysal'ın bulduğu çözümlerden biri de, Florya'yı Lutfi Arıboğan'a emanet etmek oldu. Basketbol Federasyonu Başkanlığı için girdiği seçimi kaybettikten sonra Futbol Federasyonu'na 2 numaralı adam olarak giren Arıboğan, Galatasaray'da İcra Kurulu Başkanlığı'na getirilmişti. Basketboldan gelmesine rağmen Florya'nın ve futbolun Arıboğan'a emanet edilmesi, Galatasaray camiasında şaşkınlıkla karşılandı. Ancak bu projenin Ocak ayına kadar geçerli olacağı öğrenildi.

İlk aday Mustafa Denizli Asıl sportif direktörlük sisteminin devre arasında getirileceği ve projenin başına başka bir ismin geçeceği ifade edildi. Şimdilik bu ismin kim olacağı bilinmiyor. Ancak ibre şu an için Mustafa Denizli'den yana gibi görünüyor. Daha önceden bu görev için düşünülen Bülent Tulun'dan ise tepkiler nedeniyle vazgeçildi.

Fanatik

Yayınlanma Tarihi:09:26,