SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Basketbolda FIBA Eurochallenge Kupası (B) Grubu’nda mücadele eden Royal Halı Gaziantep, grubundaki 2. maçında Macaristan’ın Atomerömü takımını 75-63 yendi.

Konuk takım maça Vaughn’un basketiyle başlarken, Royal Halı Gaziantep ise Stevic ile karşılık verdi. Atomerömü takımından Vaughn ve Töth’u durduramayan Royal Halı Gaziantep, farkı Mutlu Akpınar’ın 3’lükleriyle kapatmaya çalıştı ancak ilk 5 dakikayı 12-14 geride kapattı. Savunmada etkili olamayan ev sahibi takım ilk çeyreği de 18-20 geride tamamladı.

İkinci periyotta daha atak bir oyun sergileyen Royal Halı Gaziantep, Burell ve Stevic’in etkili oyunuyla farkı kapattı. Konuk takım ise Kovacs ve Jones’in etkili oyunuyla farkın açılmasını önlemeye çalıştı. Ev sahibi takım oyunda üstünlüğü sağlayarak devreyi 34-33 önde tamamladı.

Üçüncü periyotta da ev sahibi takım oyundaki üstünlüğünü korudu. Burell ve Bremer’in etkili oyunuyla farkı açan Türk temsilcisi, 27. dakikada 53-43’lük skorla farkı 10 sayıya kadar çıkardı. Konuk takım ise Royal Halı Gaziantep’in sert savunması karşısında varlık gösteremedi ve sadece 18 sayı üretebildi. Rakibin etkisiz kalması sonucunda Royal Halı Gaziantep, üçüncü periyodu da 59-51 önde bitirdi.

Royal Halı Gaziantep final periyodunda da hem savunmada hem ileride etkili oyununu sürdürdü. Rakibinin hücumlardan boş dönmesini iyi değerlendiren ev sahibi takım Burell’in basketleriyle karşılaşmadan 75-63 galip ayrıldı.

Royal Halı Gaziantep, grubundaki ilk maçında Rus ekibi Krasnye Krylia’yı deplasmanda 96-89’luk mağlup etmişti.