SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bölgesel Amatör Lig 4. Grup’ta oynanan Zara Belediyespor-İlkadım Belediyespor maçında, kendi masörüne yumruk atan ve kırmızı kart görerek oyundan ihraç edilen futbolcu Sadık Agce, süresiz kadro dışı bırakıldı.

İlkadım Belediyespor Kulübü Başkanı Sezai Onaran, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 10 Kasım’da Zara Belediyespor ile deplasmanda oynadıkları maçın 35. dakikasında futbolcuları Sadık Agce’nin, kulübün masörü Recep Birkan Liman’a yumruk attığını, daha sonra oyundan atıldığını anımsattı.

Liman’ın aldığı darbe sonucunda burnunda kayma meydana geldiğini belirten Onaran, “Maçın görüntülerini basından alıp inceledik. Oyuncumuz Sadık, kulübümüze yakıştıramadığımız ve bir sporcuya yakışmayan harekette bulundu ancak olayın her iki tarafındaki kişileri de dinledikten sonra yönetim kurulumuz ile toplantı yaptık. Oy çokluğu ile Sadık Agce’yi süresiz kadro dışı bıraktık. Bu süreç devam edecek ve önümüzdeki günlerde Sadık’ın sözleşmesini de feshedeceğiz” ifadelerini kullandı.

Masör Liman’ın tedavisinin sürdüğünü dile getiren Onaran, “Masörümüzü hastanede tedavi ettirdik. Burnundaki kayma nedeniyle elmacık kemiklerinde de zedelenme oldu. Evde tedavisi sürüyor. Bundan sonra böyle bir olayın tekrar yaşanmaması için kesinlikle aldığımız kararın sonuna kadar arkasında olacağız” dedi.