SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu yola onunla çıktı. Sebahattin Çakıroğlu hem eski arkadaşı hem de seçim sürecinde en büyük kozuydu. Camiayı birlikte dolaştılar; bir bakıma kader birliği yaptılar. Seçim gecesi Hacıosmanoğlu kürsüden ismini vererek iki isme teşekkür etti. O iki isimden birisi Sebahattin Çakıroğlu'ydu. Etle tırnak gibi olan bu iki isim bir süredir mesafeliler, belli ki fikir ayrılıkları keskin! Şöyle düşünün; kulübün 1 ve 2 numaralı ismi farklı dünyalarda.

Bu kadar sorunla boğuşan yönetim için büyük risk. Seçimden bu yana neredeyse 6 ay geçti. Altı ayda yönetim odasında neler yaşandıysa bu iki isim birbirine sırtını döndü. En son mahkemenin verdiği kararla, saflar belirginleşti. Başkan Hacıosmanoğlu, kongre taraftarı değil, temyize gideceğini ifade ederken, başkan yardımcısı Sebahattin Çakıroğlu ise “Aralık'ta kongre yapalım” diyor. Hatta çevresine, ‘Delikanlı gibi geldik, delikanlı gibi gitmesini de biliriz' şeklinde çıkışı da var.

LİSTEYE GİRER Mİ?

Başkan temyize giderse, büyük bir olasılık yeni bir istifa daha gelecek. Çakıroğlu da ayrılırsa, yönetim ikinci kez büyük bir ismini kaybedecek. Başkan, Çakıroğlu ayrılmasın diye temyiz kararından vazgeçer mi? Çakıroğlu, başkanın temyize gitmesine rağmen, kararından vazgeçer mi? Bütün bunların cevabı önümüzdeki günlerde netleşir. Üçüncü soru şu; ‘Başkan kongre kararı alırsa, Sebahattin Çakıroğlu listesinde olur mu?