SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin derbideki 2’inci golünü atan Cristian Baroni, gol sonrası bir eliyle “1”, bir eliyle “5” işareti yaptı. Maç sonu ise Felipe Melo ile değiştirdiği formasını şortuna takarak soyunma odasına gitti.

Tüm kamuoyu derbi sonrası bu iki hareketi tartışırken Cristian Baroni de konuştu;

“Daha önce Beşiktaş ve Trabzonspor’a goller attım ama Galatasaray’a hiç golüm yoktu. Galatasaray’a gol atmanın diğer takımlara atmaktan neden farklı olduğunu artık çok iyi öğrendim. Bu gol futbol kariyerimde beni en çok mutlu eden gollerin başında yer alacak. Galatasaray maçlarında gol atan futbolcunun gerçek Fenerbahçeli olacağını söylerlerdi hep ve ben buna pek anlam veremezdim. Ama şimdi ne demek istendiğini gerçekten anlıyorum. Bu gol sizin camia tarafından kabulünüzü sağlıyor. Ben de kendimi o golden sonra daha F.Bahçeli hissediyorum. Umarım devamı gelir.”

“ÖZÜR DİLERİM”

Maç sonunda rakip takımın formasını belime soktuğum için yine haksız eleştirilere maruz kalıyorum. Maç bitince Melo beni tebrik etti. Ben de onu teselli ettim. Sonrasında da formamızı değiştirdik. G.Saray formasını şortuma soktuğum için ağır eleştiriler yapıldığını öğrendim. Bu eleştirilerin kasıtlı ve yıpratmaya yönelik olduğunu düşünüyorum.

Bu eleştirileri yapanlar bilsinler ki, dünyanın her ülkesinde her liginde maçlardan sonra forma değiştiren futbolcular aldıkları formaları bellerine asarlar. Çünkü yine herkesin bildiği gibi şortun cebi yok. Bu hareket asla rakip takıma bir saygısızlık olarak algılanmamalı. Yine de yanlış anlaşılmaya neden olduysam özür dilerim.

“6 DEĞİL 15”

Gol sevincimi herkes 6-0’a gönderme olarak düşünmüş ama ben 1 ve 5 yapıp Galatasaray’ın 15 yıldır bizi Kadıköy’de yenemediğini anlatmaya çalışmıştım. Ama şunu da söyleyeyim ki G.Saray’ı 6-0 yenen kadroda olmayı çok isterdim. O kadrodaki futbolcular, F.Bahçe adına bir tarih yazmışlar. Umarım bir gün biz de yine o güzellikte, hiç unutulmayacak bir skoru tekrar edebiliriz.

Galatasaray’a attığım golü iki kişiye armağan ediyorum; yeniden başkan seçilen Aziz Yıldırım’a ve rahatsızlığı nedeniyle maçtan önce bizi çok korkutan hocamız Ersun Yanal’a.

“MELO’YA ‘O PENALTIYI ATAMAYACAKSIN’ DEDİM”

Maçın son dakikasında rakibimiz penaltı kazanıp Melo topun başına geçince kısa bir sohbetimiz oldu. Ona sadece “Kaleye çok iyi bak. Orada dünyanın en iyi kalecisi var. Sen o penaltıyı atamayacaksın” dedim. Sanırım bu konuşmam Melo’nun konsantrasyonunu bozdu. Volkan da muhteşem sezgileri ile beni yalancı çıkarmadı ve penaltıyı kurtardı.

“ŞAMPİYONLUK ŞANSIMIZ OLDUKÇA ARTTI”

Sezon başından bu yana ligin en büyük favorisiyiz. Süper Lig’in ilk haftasındaki Konyaspor yenilgisinden sonra müthiş bir seriye geçtik. Galatasaray’ı yenerek şampiyonluk şansımızı ve iddiamızı oldukça yükselttik. Galatasaray’la 9, Trabzonspor’la da 11 puan fark olması ilerleyen haftalarda bizim elimizi güçlendirecek. Arkamızdan gelen diğer takımları da ciddiye alıyoruz, o nedenle kazanmaya devam etmemiz gerektiğini biliyoruz.

Sabah

Yayınlanma Tarihi:09:24,