SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu’nun (MHK) geleceğin hakemlerini şimdiden tespit etmeyi, eğitmeyi, yönlendirmeyi ve gelişim süreçlerinin takibini hedeflediği Hakem Gelişim Kampı’nın 11’incisi, İstanbul’da Kavacık Limak Otel’de başladı.

TFF’den yapılan açıklamada, UEFA tarafından da uygulanan programın diğer eğitimlerden farkının, fiziksel testlerin, teorik-pratik uygulamaların ve maçlardaki yönetici kimliklerin ayrı ayrı işlenmesi olduğu belirtildi.

Kampa 8 hakem, 16 yardımcı hakem olmak üzere toplam 24 hakemin katıldığı aktarılarak, hakemlerin kampta fiziksel, psikolojik, teknik sunumlar ve uygulamalı eğitimi bir arada alacakları, ayrıca İstanbul Süper Amatör Küme maçlarında görev yapacakları bildirildi.

MHK Eğitim Direktörü Oğuz Sarvan’ın baş eğitimci olarak görev alacağı kampta, Gelecek Beklenen Hakemlerden Sorumlu MHK Üyesi Ünsal Çimen, Yardımcı Hakemlerden Sorumlu MHK Üyesi Turgay Güdü, Hakem İşleri Müdürü Burçin Keskin, UEFA Gözlemcisi Murat Ilgaz, Ulusal Eğitimci Fahir Ersoy ve diğer eğitimcilerin yer aldığı kaydedildi.

Hakem Fiziksel Gelişim Uzmanı Ali Kızılet atletik test sorumlusu, Sebahattin Şahin, Esat Eriş, Mehmet Doğan ve Taner Gizlenci’nin de “hakem koçu” olarak görev aldığı bilgisi verildi.

Hakemlerin 15 Kasım Cuma günü sona erecek kampta, kişilik ve liderlik ile İngilizce testinden de geçecekleri belirtildi.