SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Senad Ok ile Haber Merkezi programına açıklamalarda bulunan Kiğılı, birçok konuyla ilgili tespitlerde bulundu. İşte Kiğılı'nın açıklamaları…
1999 YILINDAN BU YANA…
Fenerbahçe – Galatasaray maçları hiç bir zaman sürpriz olmaz. Normal şartlar altında galip gelmemiz gereken bir maçtı.
Kendi sahamızda, seyircimiz önünde oynuyoruz. 14 seneden beri psikolojik bir durum var. Galatasaray, 1999 yılından bu yana galip gelememiş. Bunun inanılmaz bir rahatlığı var takımın üzerinde.
GS PSİKOLOJİKMAN RAHATSIZ ÇIKIYOR
Fenerbahçe – Galatasaray maçları ayrı bir mutluluk veriyor. Seyirci öyle bir noktaya geldi ki, Galatasaray peşin, psikolojikman rahatsız çıkıyor. Halbuki biz karşı tarafa gittiğimizde en kötü zamanında bile yendiğimiz için için böyle bir avantajımız  var. İnşallah hep öyle geder.
TÜRKİYE'NİN EN İYİ TAKIMI FENERBAHÇE
Fenerbahçe, şu anda Türkiye liglerinin en iyi takımı.Geniş bir kadroya sahip. Formda futbolcular, teknik kadro iyi. Yönetim şekillerinde bir problem yok. Herşey iyi gidiyor. Allah nazardan saklasın.
KÖPRÜNÜN ALTINDAN DAHA ÇOK SULAR AKAR
Daha 11. Haftadayız.  Peşin favori ilan etmek çok zor. 23 hafta var, 69 puan var. Ligde daha çok bu köprülerin altında sular akar. İnşallah her şey böyle devam eder ve ligin sonunda şampiyon oluruz. Ersun Hoca ile mukavele yaptığımızda birçok çevreden ciddi tenkit yedik.
ERSUN HOCA BİZİM İÇİN SÜRPRİZ DEĞİL
Billinen bir insan. Kendisinden emindik. Bizim için sürpriz olmadı. Bir takım çevreler için sürpriz oldu. Çok ahlaklı, düzgün, işini iyi bilen 24 saat işine kendini veren. Oyuncularla ve yönetimle ilişkileri iyi, İyi bir teknik direktör. Mutluyuz.
FAİR PLAY ÇAĞRISI
Hep böyle fair play çerçevesinde geçmesi lazım maçların. Yıllar önce hep böyleydi. Ama son dönemde sistem karıştı.
SEYİRCİLER NİYE GİTMESİN?
Böylesine güzel bir derbide niye Galatasaray'ın seyircisi gelmesin? Karşılıklı niye seyirciler tribünde yerini almasın? Bu kadar gelişen bir Türkiye'de insanlar niye bu kadar birbirleriyle kavga etsin?
HER DAKİKA GALİP GELEMEZSİNİZ
Ben her zaman Ünal Aysal'ı davet ederim. Memnuniyetle. Onlar bize gelsin biz onlara gidelim. Medeni şekilde oturalım. Futbol bir eğlence sporu. Her dakika galip gelemezsiniz. Böyle bir sistem ve takım yok.
FUTBOL KEYİF HALİNE GELMELİ
Futbolu böyle bir keyif haline getirirsek hem insalar mutlu olur hem de taraftarlar iyi diyalog kurarlar.
TARAFTAR EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ
Fenerbahçe en büyük gücünü taraftarından alıyor. En zor günlerde taraftarın desteği ile ayağa  kalktı. Stat dolu, Feneriumlar dolu. Hepsine saygı ve hürmetler ediyoruz.