SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Derbi dünya basınında

Dünya derbisi olarak adlandırılan Fenerbahçe-Galatasaray karşılaşması, tüm dünyada yankı buldu.
EL MUNDO DEPORTIVO (İSPANYA) 'Cristian, Fenerbahçe'nin zaferini ilan etti, Galatasaray'ın mezarı kazıldı ' Emre Belözoğlu'nun penaltısı ile öne geçen Fenerbahçe'de son sözü Cristian söyledi.
L’EQUIPE (FRANSA) ‘Fenerbahçe kanununu uyguladı’ Galatasaray’ı 2-0 yenen Fenerbahçe ligin zirvesindeki yerini sağlamlaştırdı.
VOETBAL PRIMEUR (HOLLANDA) ' Fenerbahçe, Galatasaray için çok güçlü ' Taraftarının desteğini alan Fenerbahçe rakibini 2-0 devirdi. Sakatlanan Kuyt milli takımdan çıkartılabilir.
CORRIERE DELLO SPORT (İTALYA) ‘Galatasaray’a acı yenilgi‘ Mancini’nin takımı Fenerbahçe'ye mağlup oldu, ligde rakibinin dokuz puan gerisine düştü.
KICKER (ALMANYA) ‘376. derbiyi Fenerbahçe kazandı‘ 104 yıllık geleneksel derbiyi kazanan Fenerbahçe rakibini derin bir krize itti.
GLOBO (BREZİLYA) ‘Cristian attı, Melo kaçırdı, Fenerbahçe kazandı’ Brezilyalı futbolcular Cristian ile Melo’nun düellosunda Cristian güldü. Penaltı atan Melo zayıf bir vuruşla topu kaleciye teslim etti.
ABOLA (PORTEKİZ) 'İstanbul derbisinde Bruno Alves, Bruma'yı yendi' Bruno Alves'in 90 dakika oynadığı ve Bruma'nın da ilk 11'de başladığı karşılaşmayı kazanan Fenerbahçe oldu.
BBC (İNGİLTERE) 'Fenerbahçe, Mancini'nin Galatasarayı'nı mağlup etti' Eski bir Galatasaraylı Emre gol perdesini açtı. Drogba tehdit etse de Cristian nokta koydu. Kopenhag'dan sonra bir yenilgi daha aldı.