SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe, Galatasaray maçı hazırlıklarını akşam saatlerinde gerçekleştirdiği antrenmanla sürdürürken, dün bir operasyon geçiren Ersun Yanal idman sonunda sağlık durumu ile ilgili açıklamalar yaptı.

Sözlerine sağlık durumunu değerlendirerek başlayan Ersun Yanal, “Sağlığım gayet iyi. Bir check up sonrasında ortaya çıkan olumsuz bir durumu çözme adına yapıldı. Bir karar verdik ve böyle bir operasyon gerçekleşti. Çok da beklemeden yapıldı, çünkü artık teknoloji çok iyi bir seviyede ve her şey halledilebiliyor. Bu nedenle küçük bir operasyon gerçekleşti. Bir stent takıldı ve şu anda gayet sağlıklı ve iyiyim. Yarın da Türkiye'nin hatta dünyanın en önemli derbilerinden biri olan Fenerbahçe-Galatasaray maçında takımımın başında olacağım. Şu anda da hazırız ve yarın en iyi şekilde mücadele edeceğiz” dedi.

MANCINI’YE TEŞEKKÜR

Tedavi altında olduğu zaman zarfı içinde kendisini yalnız bırakmayan ve destek olan herkese teşekkür eden Yanal, Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini'nin de kendisine geçmiş olsun mesajı gönderdiğini söyleyerek,“Herkese çok teşekkür ederim. Beni yalnız bırakmayan ve destek olan herkese teşekkür ederim. Bunlar arasında en ilginci Galatasaray Teknik Direktörü Roberto Mancini'nin telefonuma attığı geçmiş olsun mesajı oldu. Kendisine de çok teşekkür ederim. Aynı zamanda Türkiye'ye hoş geldin diyorum. Ancak şunu da söylemem gerekir, güzel bir gecede kendilerine çok fazla şans vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

DERBİYE HAZIRIZ

Alper Potuk dışında takımda başka eksik bir oyuncunun olmadığını ve Galatasaray karşılaşmasına bu maçın önemini bilerek hazırlandıklarını dile getiren Ersun Yanal, “Alper dışında eksik oyuncumuz yok. Tam takım halinde çalışıyoruz. Şu an itibariyle takımdaki her oyuncu hazır diyebilirim. Bizimle uzun bir süredir olmayan Raul Meireles var ve tercihimizi yarın yapacağız. Fenerbahçe her maçını kazanmak için oynayan bir takımdır. Kazanırken de izlemeye gelen herkese keyif veren bir futbol ortaya koyacak. Karşılaşmanın son saniyesine kadar kazanmak için oynayan, galip gelmek için formasını terleten bir takım olacağız” diye konuştu.

 

Yayınlanma Tarihi:20:46,