SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Zeljko Obradovic, ev sahibi takımın ilk yarıda hücum ve defansta daha iyi oyun sergileyerek oyunun bu periyotlarında skor üstünlüğünü sağladığını söyledi.

Obradovic, THY Avrupa Ligi A Grubu’nda Belgrad’da Sırbistan temsilcisi Partizan NIS’i mağlup ettikleri maçın ardından düzenlenen basın toplantısında ”Tabi ki bazı olumsuz unsurlarımızı gördüm, onların üzerinde çalışacağız. Oyuncularımı tebrik etmek istiyorum” dedi.

Genellikle oyunculara yönelik bireysel yorum ve övgüler yöneltmeye alışkın olmadığını ifade eden Obradovic, ”Bu akşam Kenan Sipahi’nin oyununu öne çıkartmak istiyorum. Sipahi, 18 yaşında bir çocuk, fakat basketbolu 30 yaşındaki tecrübeli bir oyuncu gibi oynuyor. Bu akşam Sipahi en cesur ve en zeki oyununu sergiledi. Partizan taraftarlarına beni alkışlarla karşıladıkları için teşekkür etmek istiyorum. Partizan’a karşı mücadele etmek benim için kolay değil çünkü bu benim kulübüm ve benim şehrim” diye konuştu.

Obradovic, ”Bizim kafamızda çok ilerideki hedeflere yer vermiyoruz. Tek düşündüğümüz önümüzdeki maç. Ben Türkiye’de gazete okumam, televizyon seyretmiyorum. Sadece oyuncularımla birlikte başka bir dünyada yaşıyorum. Tek amacımız taraftarı tribüne geri getirmekti ve bunu başardığımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

PARTIZAN BAŞANTRENÖRÜ VUYOŞEVİÇ

Partizan Başantrenörü Duşko Vuyoşeviç, ”Maçtan önce dediğim gibi Fenerbahçe Ülker çok kaliteli bir takım ve büyük rakip” dedi.

Maçın İspanyol hakemi Miguel Perez Perez’in ”adaletsiz iş yaptığını” savunan Vuyoşeviç, ”Oyunun alanında adaletsizlik saçan hakemin böyle çalışmaları ilk değil. Bu bir hırsız ve bu hakemi maçlara delege edenler düşünmelidir. Bunun işinin basketbolla alakası yoktur. Bugünkü hakemin işi bir ayıp ve Avrupa Ligi’ni yönetenler bunu düşünmelidir. Tabi ki bunun Fenrbahçe Ülker’le alakası yoktur, rakibin istatistiği galibiyetini ispatlıyor” diye konuştu.