SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ligde yarın oynanacak F.Bahçe-G.Saray derbisinden Türkiye’de yaşanan sol bek krizine kadar birçok konuda sorularımızı yanıtlayan Carlos, sarı-kırmızılı ekibin Kadıköy’de işinin zor olduğunu düşünüyor. İşte Yiğidolar’ın Brezilyalı teknik direktörünün açıklamaları:

SORUN ALTYAPI EKSİKLİĞİ

Türkiye liglerinde yerli sol bek sorunu yaşanıyor. Şu anda Caner, Hakan Balta, H.Ali Kaldırım, biz de Ümit Kurt var. Diğer takımlara bakıyorsunuz yabancı futbolculardan oluşuyor. Bu altyapı ile ilgili bir şey. Bence Türkiye’de altyapı eksiği var.

TERİM İÇİN ZAMAN YETMEDİ

Mili Takım’ın Brezilya’ya, Dünya Kupası’na gidememesi çok üzücü. Fatih Terim takımın başına getirildi ama bence hazırlık yapabilmesi için yeterli zamanı olmadı. Normalde Türkiye o gruptan çıkabilecek güçteydi. Fakat maalesef ki olmadı.

GALATASARAY’IN İŞİ ZOR

Derbi Kadıköy’de oynanacak. Fenerbahçe favori. Çünkü Şükrü Saracoğlu’nun atmosferi bambaşka. Tüm rakiplerin korkulu rüyası. Galatasaray için psikolojik baskı da var. Seyirci baskısı var. G.Saray’ın işi zor. Bu atmosferi ben de yaşadım. Kadıköy bir büyü. Böyle bir atmosferde Fenerbahçe kazanır. Eğer TT Arena’da oynanmış olsaydı daha dengeli maç olurdu.

FUTBOL KUSURSUZ DEĞİL

Kazanarak devam etmek, bu ortamı sürdürmek önemli. Lig sonunda Sivas’ın en azından ilk dörtte olması için çalışıyoruz. Şu an çok memnunum. Fakat futbolda hiçbir zaman her şeyin kusursuz olduğunu düşünemezsiniz.