SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Kiğılı, tüm Türkiye'nin sonucu merakla beklediği dev derbi öncesi G.Saray'a meydan okudu. Yarınki mücadelede saha avantajını en iyi şekilde kullanacaklarını belirten Kiğılı, ezeli rakiplerinin yöneticilerine de pozitif mesajlar yolladı:

“Derbiye bakarsanız, 100 senelik tarihinde en kötü zamanlarımızda gidip G.Saray'ı yenmişizdir. ‘%100 kazanırız' demek mümkün değil. Sadece kendi saha avantajımızdan dolayı yüzde 51 şansa sahibiz. G.Saray'ın 14 yıldır Kadıköy'de kazanamamasının da bir psikolojik durumu var. Sahamızdaki maça yaklaşık 50 bin taraftarımız gelecek. İnşallah sonucunda galip gelen biz oluruz. Umarım kavgasız, gürültüsüz, huzur içinde, zevkli bir maç olur. Herkes de derbi maçın keyfini ve lezzetini sürer.

‘9 FARK ÖNEMLİ DEĞİL'

Takım iyi, moraller yerinde. Cezalı Alper Potuk dışında tam takımız. Kazanırsak puan farkının 9 olması önemli değil. Lig 34 maçlık bir maraton. Onun için daha 11. haftada işte ‘9 puan fark oldu, 12 puan fark oldu, şampiyon olduk' demek mümkün değil.

Sadece Emenike'den değil, hepsinden gol bekliyoruz. Gol dağılımına baktığınızda yalnız forvetler değil, orta saha ve savunma oyuncuları da goller atıyor. Takımda yaklaşık 8-10 kişi gol atıyor. Takımın her tarafında golcüler var.

Hiç kimse endişe etmesin, ev sahibi olarak G.Saraylı yöneticileri karşılarız. Onları elimizden geldiğince maçın sonuna kadar ağırlamak bizim vazifemiz. Bunların hepsini yaparız. Sonucunda da kim kazanırsa birbirini tebrik eder ve uğurlar.”

‘Muslera ve Sneijder'in boşluğu doldurulur'

Koskoca 25 kişilik G.Saray takımında Muslera ve Sneijder'in yerlerini dolduracak oyuncular var. Bugün o olur, yarın genç bir kaleci olur. Çıkan kaleci de hafta içinde oldukça güzel oynadı. Gencecik bir arkadaşımız. Dolayısıyla ben Muslera ve Sneijder'in olmamasının avantaj olacağını düşünmüyorum.”
Vatan
Yayınlanma Tarihi:08:42,