SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Derbi için sabırsızlanıyoruz’

Fenerbahçe-Galatasaray derbisi öncesi sarı lacivertlilerin yayınladığı gazeteye konuşan Sow, dev maç için sabırsızlandığını söyledi.

Güncellenme: 16:15, 09/11/2013
‘Derbi için sabırsızlanıyoruz’

Sarı-lacivertli kulüp tarafından hazırlanan “Fenerbahçe Gazetesi Maç Günlüğü” kitapçığına değerlendirmede bulunan futbolcular, Galatasaray karşısında 3 puan almayı hedeflediklerini belirttiler.

Fenerbahçe’nin Senegalli golcüsü Sow, çok büyük bir takım olduklarını ve Türkiye’nin en büyük derbisini oynacaklarını dile getirerek, “Sabırsızlıkla bu maçı bekliyoruz ve kazanmak istiyoruz. Gerçekten bu maç oyuncular için, bizler için, kulüpler için ve taraftarlar için çok heyecan verici bir karşılaşma olacak. Fenerbahçe’ye geldiğim ilk sezon Galatasaray’la oynadığım ilk derbide çok güzel bir gol atmıştım, böyle maçlarda gol atmak çok güzel. Bu maçta da tabii ki gol atmak istiyorum ama önemli olan kazanmak çünkü biz birbirine sıkıca kenetlenmiş büyük bir takımız” dedi.

Galatasaray’ı yenmenin çok güzel bir duygu olacağını aktaran Senegalli futbolcu, “Taraftarlarımız da bu maçın önemini en az bizim kadar biliyorlar, onlar da tribünde bizimle beraber olacaklardır. 90 dakika boyunca ilk saniyeden son saniyeye kadar destek bekliyoruz her zaman olduğu gibi. Çok sıcak bir atmosferin bizi beklediğini biliyoruz ve böylesine bir atmosferde onları mutlu etmek için gereken her şeyi yapacağız” ifadelerini kullandı.