SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Teknik Direktörü Christoph Daum, Sivasspor maçının ardından “90 dakikaya bakıldığında bugün haklı bir mağlubiyet aldık” dedi.

Maçın ilk yarısında kontrolün Sivasspor’da olduğunu belirten Daum, genel olarak bakıldığında özellikle defansta hata yaptıklarını ifade ederek, “Orta sahada top kayıplarımız çok fazlaydı. Geçen haftaki müsabakadan sonra takımımızın daha ileride olduğunu düşündüm ama bugün burada bunu göremedim” diye konuştu.

Daum, bu maçtan sonra “yeni bir başlangıç” yapmaları gerektiğine dikkati çekerek, şöyle devam etti:

“Çok önemli hatalar yaptığımız için onları da çalışmamız gerekiyor. Birçok futbolcumuz formda değildi. Bu maçtan sonra arkadaşlarla konuşup çok sert dille bu karşılaşmayı kritize etmemiz, dersimizi almamız gerekiyor. Kasımpaşa maçına daha iyi girebilme adına bunları konuşmak gerekiyor. Sahamızda oynayacağımız Kasımpaşa maçında çok çok iyi oynayıp bu müsabakayı unutturabiliriz.”

Bir gazetecinin, “Roberto Carlos’un bir Anadolu takımını çalıştırmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?” şeklindeki sorusu üzerine Daum, Carlos’un Türk futbolu ve Sivas için büyük bir kazanç olduğunu belirtti.

Carlos’un geçmişte dünyadaki ender futbolculardan biri olduğunu dile getiren Daum, Brezilyalı teknik direktörün çok tecrübeli bir spor adamı ve mükemmel bir insan olduğunu söyledi.

Bursasporlu oyuncu İbrahim Öztürk de maçta istedikleri performansı sahaya yansıtamadıklarını belirterek, karşılaşmadan yenik ayrıldıkları için üzgün olduklarını ifade etti.

Futbolculardan Ferhat Kiraz da bundan sonraki maçlarda performanslarının çok çok üstüne çıkmaları gerektiğini söyledi.