SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bozdağ ile Song’dan derbi yorumu

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile G.Saray'ın eski futbolcusu Rigobert Song, yarın oynanacak Fenerbahçe-Galatasaray derbisini yorumladı.

Güncellenme: 12:58, 09/11/2013
Bozdağ ile Song’dan derbi yorumu

Bozdağ, Türkiye’nin Yaounde Büyükelçiliğinde verilen kokteylde Sivil  Toplum Kuruluşu temsilcileri ve Kamerun’daki Türklerle bir araya geldi. Kokteyle  Türkiye’de 7 yıl forma giyen Song da katıldı.

Bozdağ ile Song’un futbol sohbeti keyifli anlara sahne oldu. İkilinin  sohbetine Yaounde Büyükelçisi Ömer Faruk Doğan tercümanlık yaptı.

Bozdağ, Song’a dünya kupasına katılıp katılmadıklarını sordu ve “Biz  gidemiyoruz, sizi tutarız” dedi. Song ise çok kolay olmasa da şampiyonaya gitme  şanslarının olduğunu söyledi.

FARKLI SKORLAR YARIŞTIRILDI Sohbetin tercümanlığını Kamerun Büyükelçisi Ömer Faruk Doğan yaparken, Song maçla ilgili bir tahminde bulunmadı. Bekir Bozdağ ise Song'un konuşmalarından Fenerbahçe'nin kazanacağının anlaşıldığını dile getirdi. Bozdağ, Song'a 6 Kasım 2002 tarihinde 6-0 biten karşılaşmanın hatırlatılması üzerine Kamerunlu eski futbolcu, Galatasaray'ın da kupada Fenerbahçe'yi 5-1 yendiğini hatırlattı. Keyifli sohbetin sonunda Bozdağ, güzel bir maç temennisinde bulunarak hak eden tarafın kazanmasını istedi.

Yayınlanma Tarihi:12:54,