SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal kalp krizi geçirdi. Kendisine Prof. Dr. Bingür Sönmez tarafından anjiyo yapıldı ve kalbine stent takıldı.

Fenerbahçe'de Ersun Yanal şoku yaşanıyor… 2 Kasım Cumartesi günü oynanan Bursaspor – Fenerbahçe karşılaşması sonrasında sanal anjiyo yapılan sarı-lacivertli takımın teknik direktörü Ersun Yanal bir kez daha hastaneye yattı…

Geçirdiği kalp krizi nedeniyle Şişli Memorial Hastanesi'ne kaldırılan tecrübeli teknik direktöre, Prof. Dr. Bingür Sönmez tarafından anjiyo yapıldı ve kalbine stent takıldı… İşte Fenerbahçe resmi sitesinden yapılan açıklama;

“Teknik Direktörümüz Sayın Ersun Yanal'a, Memorial Hastanesi'nde kontrol amaçlı anjiyo yapılmıştır.

Anjiyo işlemi sırasında doktorların tavsiyesiyle kendisine stent takılmıştır. Sağlık durumu iyi olan Teknik Direktörümüz, Pazar günü oynanacak olan Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde takımımızın başında olacaktır.

Teknik Direktörümüz Sayın Ersun Yanal'a ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz. ”

YANAL’IN DOKTORUNDAN İLK AÇIKLAMA

BAŞKAN AZİZ YILDIRIM DA YANINDA

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım da, Ersun Yanal'ın yanında.

“HOCAMIZIN DURUMU ÇOK İYİ”

Yanal'la birlikte hastaneye giden başkan Aziz Yıldırım, tecrübeli teknik direktörün son durumu hakkında “Hocamızın durumu çok iyi, kendisine stent takıldı pazar takımın başında olacak” şeklinde açıklama yaptı.

DERBİDE SAHADA OLACAK

Yapılan operasyon sonrasında durumunun iyi olduğu öğrenilen Ersun Yanal, 10 Kasım Pazar günü Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanacak olan Galatasaray derbisinde takımının başında olacak.

SANAL ANJİYO NEDİR?

Halk arasında ‘kansız anjiyo' olarak da bilinen sanal anjiyo, kol damarından uygulanan kontrast maddenin damarlar içerisinde akışını tomografik olarak görütüleyen bir yöntem. Bu yöntem kroner damarlarda tıkanma olup olmadığını ve damar sertliği varlığını ortaya koymada hayli gelişmiş sonuçlar veriyor.

Yayınlanma Tarihi:15:29,