SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’de, oynadığı 11 maçta 9 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyetle lider olan Orduspor, emin adımlarla “Süper Lig” yolunda ilerliyor.

Performansı ile ligin dikkat çeken ekiplerinden olan Karadeniz ekibi, Süper Lig için temkinli.

Kulüp Basın Sözcüsü Adem Türkmen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen sezon yapılan hatalardan ders çıkardıklarını ve bu sezon daha emin adımlarla ilerleme gayreti içerisinde olduklarını belirtti.

Süper Lig’den düşüş nedenlerinin tespit edildiğini ifade eden Türkmen, şöyle konuştu:

“Niye başarılı olamadığımızı biliyoruz. Bundan dolayı problemleri ya da hataları tespit ederek bir yol haritası çizdik. Bu yol haritasından birisi ayağımızı yorganımıza göre uzatmak, diğeri de bildiğimiz oyuncuları almak oldu. Kulüp başkan yardımcımız Tahsin Tükmen ve teknik heyetimiz bildikleri futbolcuların getirilmesini sağladı. Ödeyebileceğimiz rakamları taahhüt ettik. Hocamızı da tanıyorduk.”

Camia içerisinde güzel bir birliktelik olduğunu ve bu şekilde de başarının sağlandığını anlatan Türkmen, “Burada başarının sırrı şudur: Yönetim kurulu, teknik heyet ve futbolcuların bir takım halinde olması, birbirlerine inanmaları, saygı duymaları ve kazanma ruhunu taşımlarıdır. Bu koşulların bir arada olması önemli. Biz de bu yıl, bu durumu yakalamaya çalıştık. Karşılıklı anlayış içerisindeyiz. Ama ne olursa olsun sahaya bütün dertlerimizi unutmuş şekilde çıkıyoruz” dedi.

“LİDERLİĞİ KORUMAK İSTİYORUZ”

Türkmen, ligdeki takımların birbirine denk olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:

“Takımlara aynı ciddiyetle yaklaşmazsanız sonu hüsran olur. Elbette maç kaybedeceğiz ama bir ivme yakalamışız. Lideriz ve bunu korumak istiyoruz. Hiç kimse elindeki güzelliği bırakmak istemez. Bunun için de sonuna kadar savaşacağız. Şu anda bir yerlerdeyiz ama birşey olduğumuzu söylemiyoruz. Çünkü daha çok maç var ve biz daha hiçbir şeyiz. Bu şekilde de sahaya çıkarsak başarılı olabiiriz. Kibir var olduğu zaman sonuç hüsran olur. Daha bu köprünün altından çok sular akar.”

Sezon sonu için yorum yapmak istemediklerini anlatan Türkmen, “Ligin son maçına kadar yolumuza mütevazi bir şekilde devam etme gayretindeyiz. Eğer koşullar takımın lehine gelişirse Süper Lig’e çıkmak istiyoruz. Ama garanti konuşmuyoruz, konuşamıyoruz. Bu da büyük ekonomik güç gerektiriyor” dedi.

Adem Türkmen, taraftarların ve şehrin takımlarına olan desteğin azalmamasını arzu ettiklerini sözlerine ekledi.