SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezon başında Beşiktaş'ın Rubin Kazan'dan kiraladığı ve performansıyla Milli takımın da vazgeçilmezleri arasına giren Gökhan Töre ile ilgili ilginç bir iddia geldi.

LigTV'nin haberine göre sezon sonunda Rubin Kazan'dan oyuncunun bonservisini alabilmek için öncelik sahibi olan Beşiktaş'a Rus kulübünden transfer görüşmeleri için davet geldiği iddia edildi. Galatasaray'ın da tetikte beklediği görüşmelerle ilgili Rus kulübünün sezon başında konuşulduğu gibi Beşiktaş'a kapıyı 7.5 milyon eurodan açacağı ancak bu fiyatı siyah beyazlı yönetimin kabul etmesinin mümkün olmadığı belirtildi.

İlk olarak eski Beşiktaş yöneticisi Celal Kolot'un Sporx.com'daki köşesinde gündeme getirdiği ‘Galatasaray Gökhan Töre'yi hala istiyor, Beşiktaş eliniçabuk tutmalı' sözlerinin ayyuka çıkmasının ardından şimdilik gözler siyah beyazlıların Rus ekibiyle yapacağı görüşmelere çevrildi.

Gökhan Töre'nin Hamburg'da forma giydiği dönemden bu yana takipte olan Galatasaray'ın ise Beşiktaş'ın yaptığı görüşmelerin ardından Rubin Kazanlıyöneticilerle menajerler aracılığı ile temasa geçeceği belirtiliyor…

Sezon sonu gelmeden Gökhan Töre'nin bonservisini almaya çalışacak olan Beşiktaş'ın yöneticilerinden Ahmet Kavalcı, “Bu işi yılbaşından önce çözmek istiyoruz. Protokolde 7.5 milyon euro bonservis görünüyor; ama bu orada yazan rakam. Anlaşabileceğimizi düşünüyorum. 5 yıllık sözleşme yapmayı isteriz” şeklinde görüşlerini belirtmişti.