SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe ve Galatasaray futbol takımlarının 10 yıldır resmi sponsoru olan Avea, 10 Kasım 2013 Pazar günü oynanacak sezonun ilk FB-GS derbisi öncesinde, “Kral ve Sinyor'un Hikayesi” isimli reklam filminde, Galatasaray'ın eski kaptanı Metin Oktay (Kral) ve Fenerbahçe'nin eski kaptanı Can Bartu'nun (Sinyor) tam 44 yıl önce, 1969'da oynadığı FB-GS derbisinde, Türk futbol camiasına verdikleri tarihi ders ile maç öncesi takımlara centilmenlik mesajı veriyor.

Eurosport'un haberine göre, Geçtiğimiz günlerde ekranlarda dönmeye başlayan reklam filminde, Türk futbol tarihinin efsane iki ismi, Galatasaray'ın eski kaptanı Metin Oktay (Kral) ve Fenerbahçe'nin eski kaptanı Can Bartu'nun (Sinyor)'un, 1969 yılında Mithat Paşa Stadı'nda karşı karşıya geldikleri FB-GS derbisine yer veriliyor. Bu unutulmaz maçın spikerliğini yapan Halit Kıvanç tarafından seslendirilen reklam filminde hikaye, maça ait siyah beyaz görüntüler eşliğinde anlatılıyor.

BU GÖRÜNTÜLERİ UNUTMAK MÜMKÜN MÜ?

Kral ve Sinyor ezeli rakiplerinin forması içinde ter döküyor Türkiye'ye centilmen bir sporcu olmanın önemini her fırsatta gösteren Kral ve Sinyor, o gün birlikte son bir ders daha veriyorlar. Kimsenin hayal bile edemeyeceği şeyi yapan Kral ve Sinyor, formalarını değiştiriyor. Galatarasay'ın eski kaptanı Metin Oktay'ın veda maçı da olan karşılaşmada, Kral Fenerbahçe formasını giyiyor, Sinyor ise Galatasaray. İki kaptan o maçta tarihte bir ilki gerçekleştirerek, ezeli rakiplerinin forması içinde ter döküyorlar. Yani “ezeli rekabeti ebedi dostluğa dönüştürerek” sadece Türkiye değil; dünya spor tarihinde de çok anlamlı bir ‘ilk'e imza atıyorlar.