SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mou’nun kanunları, onu yaktı!

Chelsea teknik direktörü Mourinho, antrenmana geç kaldığı için Eden Hazard'ı UEFA Şampiyonlar Ligi'nde oynanan Schalke 04 maçı kadrosuna almadı.

Güncellenme: 17:11, 07/11/2013
Mou’nun kanunları, onu yaktı!

Chelsea Teknik Direktörü Jose Mourinho, antrenmana geç kaldığı için Eden Hazard’ı UEFA Şampiyonlar Ligi’nde oynanan Schalke 04 maçı kadrosuna dahil etmedi.

Belçikalı futbolcu Hazard, pazartesi günü antrenmana geç katıldığı için Mourinho tarafından Schalke 04 ile dün oynanan karşılaşmanın kadrosuna alınmayarak cezalandırıldı. Hazard’ın kadroda neden yer almadığıyla ilgili gelen soruyu cevaplandıran Mourinho, “Yalan söylemeyeceğim, sakat değildi. Yalnızca antrenman saatini unuttu” ifadelerini kullandı.

Mourinho, hafta sonu eski kulübü Lille’in Monaco ile karşılaştığı ve 2-0 kazandığı maçı izlemek için Fransa’ya giden Belçikalı futbolcu için “O daha bir çocuk, çocuklar hata yapabilir ancak babalar oğullarını eğitmek için doğru adımlar atmalı” diye konuştu.

Portekizli teknik adam, Schalke 04 mücadelesini tribünden izleyen Hazard’ın lig maçında sahada olup olmayacağıyla ilgili sorulan soruya ise, “Bu karşılaşmada oynamak istedi, oynayamadığı için üzgündü ama hepsi bu kadar. Lig maçında yeniden sahada olacak” cevabını verdi.

Chelsea, genç futbolcunun forma giymediği karşılaşmada Schalke 04’ü 3-0’lık skorla mağlup etmeyi başarmıştı.

Hazard, daha önce de Belçika Milli Takımı Teknik Direktörü Georges Leekens tarafından dakik olmaması ve hem milli takımda hem de kulüp takımında yeterli performansı göstermediği yüzünden eleştirilmişti.