SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mancini riske etmiyor!

Doktorların Fernando Muslera’nın ayağı için verdiği bilgiyle durumun vahametini gören Roberto Mancini, kalecisini Fenerbahçe derbisinde riske etmeme kararı aldı.

Güncellenme: 15:33, 07/11/2013
Mancini riske etmiyor!

FERNANDO Muslera, Kadıköy'de kesinlikle yok!

Torku Konyaspor maçında sağ ayak baş parmağı kırılan Uruguaylı kalecideki “İğne ile oynayabilir mi?” beklentisi G.Saray Sağlık Kurulu ve Teknik Direktör Mancini arasında yapılan görüşme ile son buldu. Fenerbahçe derbisine yapılacak iğne ile çıkabileceği iddia edilen Muslera için Sağlık Kuru-lu'nun teknik heyete Kopenhag deplasmanı öncesinde şu bilgiyi verdi: “Muslera'nın sağ ayak başparmağı kırıldı. Bu, degaj yapıp hava topuna çıkmak için destek aldığı ayağı. Hava topuna dahi çıkamaz. Ayrıca bu halde oynaması başka riskler de içeriyor. Çünkü neredeyse ayağının tuzla buz olma ve uzun süreli takımından uzak kalma ihtimali ortaya çıkabilir.”

Bu bilgiye Mancini'nin yanıtı kısa ve öz oldu: “Risk varsa istemem. Tedavisi tamamlansın.”

4 HAFTA BOYUNCA TEDAVİ

MUSLERA'nın derbide oynaması halinde milli takımına da çağrılması ve sakatlığının vahim bir hal alması olasılığı da sarı kırmızılıları düşündüren bir faktör oldu. Normal şartlarda 8 haftalık bir tedavi süreci gereken Muslera'yı daha erken oynatmak adına doktorlar 4 hafta boyu özel bir tedavi uygulayacak. (Hürriyet)

Yayınlanma Tarihi:10:22,