SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig’de 10 Kasım Pazar günü Fenerbahçe ile deplasmanda oynayacağı derbi maçın hazırlıklarına bir günlük iznin ardından yaptığı antrenmanla başladı.

Florya Metin Oktay Tesisleri’nde, teknik direktör Roberto Mancini yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanın ilk bölümünde iki gruba ayrılan oyuncuların ısınma hareketleri yaptığı bildirildi. Daha sonra dar alanda çift kale maç oynanan antrenmanın ana bölümünde ise taktik çalışmalar üzerinde durulduğu kaydedildi.

Antrenman esnasında belinde ağrı hisseden Didier Drogba’nın, idmanın ilk bölümünü takımla gerçekleştirdikten sonra ikinci bölümde tedbir amaçlı olarak salonda çalıştığı aktarıldı. Uzun süreli sakatlığı bulunan Hakan Balta’nın tedavisinin ardından ilk kez takımla çalıştığı vurgulandı. Hafif sakatlıkları bulunan Aurelien Chedjou, Emmanuel Eboue ve Ceyhun Gülselam’ın tedavilerinin ardından takımla çalıştıklarının altı çizildi.

Sakatlığı bulunan Wesley Sneijder’ın tedavisine devam edilirken, ayak baş parmağında kırık olan Fernando Muslera’nın, tedavisinin ardından salonda çalıştığı belirtildi. Sağ kasık adalesindeki sakatlığı için tedavisi devam edilen Ufuk Ceylan’ın ise salonda çalıştığı aktarıldı.

Galatasaray, Fenerbahçe maçının hazırlıklarına yarın yapacağı antrenmanla devam edecek.