SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alves, Fenerbahçe Televizyonu’na yaptığı açıklamada, Galatasaray ile oynayacakları derbi maçında tek hedeflerinin sahadan galip olarak ayrılmak olduğunu belirterek, “Çok az bir zaman kaldı. Önemli olan süregelen galibiyetlerimizi devam ettirmek. Bizim için önemli bir maç ama asıl hedefimiz; ligi şampiyon olarak tamamlamak. Bu iddiamızı sürdürebilmemiz için de sahadan galibiyetle ayrılmamız gerekiyor” dedi.

Sakatlığı konusunda bilgi veren tecrübeli oyuncu, şunları kaydetti:

“Son lig mücadelesinden önce oynadığımız karşılaşmada, 20 dakika süre almıştım ve bu da bana güven verdi. Bunun ardından, Bursaspor maçında da 90 dakika boyunca görev aldım. Şu an için gayet iyi bir durumda olduğumu söyleyebilirim.”

Galatasaray ile oynayacakları derbi karşılaşmasının önemine değinen Bruno Alves, bu tür karşılaşmalarda hata yapmamaları gerektiğini dile getirdi.

Yapılan en ufak hatanın telafisi olmayacağını anlatan sarı-lacivertli oyuncu, “Gerçek anlamda takım olmalıyız. Böyle önemli ve büyük maçlarda hisleriniz de sahaya yansıyor. Önemli olan hislerin kontrolüdür. Kendi sahamızda ve kendi seyircimizin önünde oynayacağız. Bunu iyi kullanarak, gol bulmak istiyoruz. Kontrolün bizde olması gerekiyor” şeklinde konuştu.