SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Futbol dünyasının iki büyük yıldızı Cristiano Ronaldo (Real Madrid) ve Lionel Messi (Barcelona) arasında yaşanan rekabet, Şampiyonlar Ligi’nde de devam etti.

1 Ocak-31 Aralık tarihleri ele alındığında, 2012 yılında UEFA Şampiyonlar Ligi’nde 13 gol atan Lionel Messi, bir yıl içinde bu turnuvada en fazla gol atan futbolcu rekorunu elinde bulunduruyordu. Ancak Ronaldo, Juventus karşısında attığı golle 2013 yılı içerisinde Şampiyonlar Ligi’nde attığı toplam gol sayısını 14’e çıkartarak, Messi’nin elinden bu rekoru aldı. Messi’nin ise 2013 yılında bu turnuvada attığı gol sayısı şimdilik 7’de kaldı.

Şampiyonlar Ligi’nde bu sezona bakıldığında ise Ronaldo, 4 maçta 8 gol ile gol krallığı yarışında önde yer alıyor. Portekizli futbolcu ayrıca, Şampiyonlar Ligi’nde toplam gol sayısını 59’a çıkartarak, Andriy Shevchenko ile birlikte bu turnuvada en çok gol atan futbolcular sıralamasında 4’üncülüğe yükseldi.

Şampiyonlar Ligi tarihinde en fazla gol atan futbolcular listesinde toplam 71 golle Raul Gonzalez ilk sırada bulunurken, onu Lionel Messi (63) ve Ruud Van Nistelrooy (60) izliyor.