SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sporun, özellikle futbolun kapitalist sistemin en önemli çarklarından biri olması, yapılan sponsorluk anlaşmaları ve transfer bedelleriyle iyiden iyiye ortaya çıkıyor. Ancak böylesi hiç görülmedi!

Eurosport İspanya ofisinin verdiği bilgiye göre Lionel Messi’ye dünyanın en büyük spor giyim markalarından Adidas, Lionel Messi’ye ‘Adidas’ marka forma giyen bir takıma gitmesi için baskı yapıyor.

Adidas’tan yıllık yaklaşık 20 milyon Euro kazanan Messi’nin Barcelona’ya bir vefa borcuğu olduğu herkes tarafından biliniyor. 13 yaşındayken, büyüme hormonu salgılayamadığı için Barselona’ya gelen ve Barcelona Kulübü’nün hastane masraflarını ödemesiyle birlikte Katalan ekibiyle bugünlere gelen Messi, gelen transfer tekliflerini elinin tersiyle itiyordu.

Ancak Messi’nin yıllık 41 milyon Euro kazanmasında büyük pay sahibi olan Adidas duruma el koydu. Spor markası devi, Messi’ye Chelsea, Real Madrid ya da Bayern Münih takımlarından birine gitmesi için ciddi baskı uyguluyor. Gitmezse de sponsorluktan çekileceğini söylüyor. Adidas marka forma giyen bu üç takımın Messi’yi istediği zaten malum. Bununla birlikte Adidas diğer kulüpleri de teşvik etmesi için bonservis ücretinin yarısını vermekten kaçınmayacağını belirtiyor.

Messi’nin bundan sonra nasıl bir yol haritası izleyeceği merak konusu. İspanya’da vergi kaçırdığı dolayısıyla yargılanan ve para cezası ödemesine karar verilen yıldız oyuncunun İspanya’dan ayrılabileceği de iddia ediliyor.  (Çağrı Develioğlu / Eurosport)

Yayınlanma Tarihi:10:18,